Sarıca: Başlangıç maçı en önemli maçlardan biriydi
25.11.2017 - 01:41

2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu ilk maçında Türkiye'nin Letonya'yı 85-73 mağlup ettiği mücadelenin ardından Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu. İşte Ufuk Sarıca'nın açıklamaları;

"Öncelikle çok mutluyum, uzun bir süre sonra Bursa'da milli maç oynanıyor. Salonda da şu an çok güzel bir neşe var, sevinç var. Onlar da bize eşlik etti, Bursa taraftarına teşekkür ediyorum. Oyuna gelince evet tutuk başladık, çok donuk başladık. Ama şu unutulmamalı ki şu an ilk başladığımız beşte ilk kez A Milli Takım forması giyen iki tane genç oyuncumuz vardı. Onların tabii biraz heyecanı vardı. Ama daha sonra savunma kısmında Göksenin'in, Doğuş'un bize takıma ne yapabileceğini gösterdi, o ivmeyi bize kazandırdılar. Ondan sonrada kötü geçen bir 12-13 dakikaya rağmen devreyi çok iyi bitirdik. İkinci yarı herkes üstüne düşeni yaptı. Bu kadar kısa sürede dikkatlerini veren oyuncularıma takımıma teşekkür ediyorum. Teknik ekiple beraber en doğrusunu yapmaya çalıştık. Ve belki de dünya şampiyonası için en önemli maçlardan bir tanesi bizim başlangıç maçıydı. Bunu kazanarak yola başladık. Bundan dolayı mutluyum. 4 tane ilk defa A Milli Takım forması giyen gencecik, pırıl pırıl arkadaşlarımız var. İşte Semih, Barış gibi oyuncularımız var. Bu takım ilerleyen günlerde daha iyi yerlere mutlaka gelecek.

Bu arada Semih'in de durumunu tam olarak bilemiyorum ama dizinde bir problem var. İnşallah önemli bir sakatlığı yoktur. Çünkü basketbola daha yeni dönmeye başlamıştı. O da tabii bu kazancın yanında bizim üzüntümüz." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar


jojo Mehmet, Yiğit konusunda sana katılıyorum. Denemeye değer önemli bir seçenek ve aslına bakılırsa kaybedilecek hiçbir şey yok ama kazanılacak çok şey var.
25-11-2017 20:37
Mehmet Hocam bu elemeleri ülke basketbolu için iyi kullanmanız gerektiğini düşünüyorum. Hazır diğer takımlar üst seviye oyuncularını getiremezken biz değişik varyasyonlar değişik genç oyuncuları kullanıp en iyi 12 yi bulmalıyız. Sizden ricam adaletli olun, ön yargılı davranmayın. Yiğit i alın deneyin Melih in şutları girmeseydi ne olacaktı bence alternatif olarak Türkiye deki en iyi şütör Yiğit tir. Çocuğun savunma katkısıda çok iyi, bencil değil sırasını bekliyor. Bu genç için söyleyeceğim en önemli şey ise sizin vereceğiniz güven duygusu ile Milli takımda aynen Melih te olduğu gibi Yiğit kendini bir tık yukarı atacaktır. Enes Berkay denenebilir biraz frenleyerek. Lütfen, elemeler bizim jenerasyon değişikliğimiz için çok güzel bir fırsat.
25-11-2017 11:13

Yorum Yazın


Tweetlerimiz