Sambacılar İspanya'yı dize getirdi
09.08.2016 - 22:07

Rio Olimpiyat Oyunları'nda ev sahibi Brezilya ile İspanya karşı karşıya geldi. İlk maçlarından mağlubiyetle ayrılan iki takım için de son derece önemli olan müsabakaya ev sahibi Brezilya etkili başladı.

Sert savunması ve hücumdaki hareketliliğiyle İspanya'yı zorlayan Sambacılar, ilk çeyreği 18-13 önde tamamladı. İkinci çeyrekte oyunun içine girmeyi başaran İspanya pota altından bulduğu sayılarla devre sonunda skoru 34-31'e getirdi.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğine harika başlayan Brezilya üst üste hızlı hücumlarla sayılar üretti. Tribünlerdeki ateşli seyircisini de maçın içine çeken Brezilya'ya Mirotic ve kısa oyuncularıyla karşı koyan İspanya savunmada istediği direnci sağlayamayınca final periyoduna 8 sayı farkla geride girdi: 53-45. Final çeyreğinde kötü başlayan İspanya bitime 9 dakika kala 11 sayı farkla geriye düştü: 56-45. Rudy Fernandez'in 3 sayılık isabetiyle periyottaki ilk sayılarını üreten Boğalar, savunma sertliğini üst noktaya çıkarttı. Navarro, Gasol ve Sergio Rodriguez ile Brezilya'ya karşı koyan İspanyollar bitime 05:24 kala skoru 58-57'ye getirdi.

Heyecan fırtınasına dönüşen final periyodunun son bölümlerinde skor üstünlüğü sürekli el değiştirdi. Sergio Llull'ün basketiyle bitime 1 dakika kala skoru 63-65'e getiren İspanyollar, Marquinhos'un bitime 5 saniye kala bulduğu basketle karşılaşmayı 66-65 kaybetti.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz