"Sahada lider bir Cedi Osman olacak"
20.06.2018 - 14:29

Cleveland Cavaliers’ta forma giyen ve sezonu play-off finali oynayarak tamamlayan Cedi Osman açıklamalarda bulundu.

B Grubu’nun son iki maçında 28 Haziran’da Ukrayna, 1 Temmuz’da ise İsveç’le Ankara Spor Salonu’nda karşılaşacakları maçları mutlaka kazanmaları gerektiğini anlatan Cedi, "Kritik maçlar oynayacağız kendi seyircimiz önünde. Bu maçlar bizim için çok önemli. Bunun bilincindeyiz. Buna göre hazırlanıyoruz. Ukrayna ve İsveç’i yenip Dünya Kupası yolunda bir üst tura en avantajlı şekilde gitmeliyiz." ifadelerini kullandı.

NBA’de yoğun bir sezon geçirmesine rağmen milli takıma gelmekte tereddüt etmediğini aktaran 23 yaşındaki basketbolcu, "Milli forma benim için çok şey ifade ediyor. Ne zaman şansım olursa her zaman milli takım için oynamak isterim. Ayrı kaldığım zaman milli takım ortamını çok özlüyorum. Bu yüzden ne zaman şansım olursa buraya geleceğim." şeklinde konuştu.

"Lider bir Cedi sahada yer alacak"

Geçen yıl Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda milli takımın ön plana çıkan oyuncusu olan Cedi Osman, bu performansının eleme maçlarında da devam edeceğine inandığını belirtti.

NBA’de kazandığı tecrübeye de vurgu yapan milli basketbolcu, "Daha çok üstüne koyan, daha fazla ön plana çıkacak bir Cedi Osman olacak. Aynı geçen sene Avrupa Şampiyonası’ndaki gibi lider konumunda olacak bir Cedi, eleme maçlarında sahada yer alacak." değerlendirmesinde bulundu.

Kendisine destek veren Türk halkına teşekkür eden Cedi Osman, "Gece geç saatlerde beni izlemek için kalkıp televizyon başına geçtiler. Beni her zaman desteklediler. Bu bana ayrı bir moral veriyor. Gerçekten Türk halkına çok teşekkür ediyorum bana verdiği destek için." diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar


BoyalıKuş Hakikaten sezon içinde önemli süreler alan ve bu şansını da oldukça iyi kullanan bir Yiğit neden kadroda olmaz anlamak zor...
21-06-2018 09:40
Efes Fan Sen genclerimiz oynasın diyeceksin sonra ilk fırsatta genc yeteneklerimizi kadrodan cıkaracaksın. (sakatlanmaları demiyorum). Furkan hala genç size göre ama adam gelişmedi gitti.
21-06-2018 08:42
Yunus Uzunlarda aşırı zayıfız Furkan Cedi ve Wilbekin skoru sürükleyemezse maç kazanma ihtimalimiz çok yok gibi
20-06-2018 21:06
ozan Zaten Cedi'den başka eli yüzü düzgün kısamız yok (Devşirme hariç).Bir Rıdvan vardı oda sakatlandı Okben ve Yiğit sanırım vebalılar bir türlü milli takıma seçilemediler
20-06-2018 14:40

Yorum Yazın


Tweetlerimiz