Profesyonel hakemlik geliyor
19.04.2017 - 14:52

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, liglerde görev alacak hakemlerle profesyonel sözleşme imzalanması yönünde çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Türkoğlu, liglerde maçlara ilişkin tartışmaların daha çok hakemlerle ilgili yaşandığını belirterek, "Kulüplerimizin profesyonel hakemlik yönünde talepleri var. Bunun üzerinde çalışıyoruz." dedi.

Kulüplerle omuz omuza vererek Türk basketbolunun daha yukarıya taşınması için birlikte hareket ettiklerini ve kulüplerin taleplerini de her zaman dikkate aldıklarını anlatan Türkoğlu, şöyle konuştu:

"Profesyonel sözleşmeli hakemliği değerlendiriyoruz. Sezon sonunda bir karar vereceğiz. 12-14 hakemle profesyonel sözleşme imzalayabiliriz. Bunun finansal kaynağını ve diğer hususları araştıracağız. Kulüplerle karşılıklı isteklerimiz olabiliyor. Maçların en önemli adamları arasındaki hakemlere ilişkin talebi de hassas bir şekilde gündemimizde değerlendiriyoruz. Sezon sonunda en doğru karara varmış olacağız."

Yorumlar


Adnan Sonat Türkiye'de hakemlerin standartı yok. Bir maça bakıyorsun sertkiğe gayet müsade eden, kora kora oynatan hakemler oluyor, başka bir maç bakıyorsun en ufak temasa faul çalan, hatta rüzgardan bile nem kapan hakemler oluyor. Hakemlerin faul konusunda Euroleague kadar olmasa da Eurocup seviyesindeki sertliğe yakın çizgide olması gerekiyor kalite ve seyir zevki için. Her temasa faul çalan hakemler oyunun sürekli durmasına sebep oluyor çünkü...
19-04-2017 15:14

Yorum Yazın