Powers'tan double double, Fenerbahçe galip
06.12.2017 - 22:04

Kadınlar EuroLeague B Grubu 7. hafta maçında Fenerbahçe, Wisla Krakow'u konuk etti.

Mücadeleye iyi başlayan Sarı Lacivertliler, ilk çeyreği 21-14 önde kapatırken, devrede soyunma odasına 44-36 üstün girdi.

Üçüncü çeyrekte maçta ilk defa periyot skorunda geri düşen Fenerbahçe, buna rağmen son çeyreğine 57-53 önde girdiği maçtan 87-78'lik skorla galip ayrılmayı başardı.

Fenerbahçe adına maçın yıldızı 21 sayı 10 ribaund 1 asistle double double yapan Aerial Powers olurken, Anastasiya Verameyenka da 16 sayı 10 ribaund 2 asistle double double yapamyı başardı.

Fenerbahçe bu sonuçla 5. galibiyetini alrıken, Wisla Krakow 6. kez sahadan mağlup ayrıldı. Sarı Lacivertliler grupta 6 galibiyetli Yakın Doğu Üniversitesi'nin ardından 2. sırada bulunuyor.

Yorumlar


Fairplay 1-Standart rotasyonu ile maçı bitirmeye çalışsa 30 fark olurdu. Oyuncular serada maydonoz gibi yetişip sofraya mı geliyor? Bir iki bakış açısıyla olayları değerlendiremezsiniz, basketbol sadece enine boyuna değil derinliği olan ve bu derinliğin rakibe göre her an değiştiği bir spordur. En azından koçun cesaretini yüreklendirmeliyiz. 2- Aynı nedenlerle geçtiğimiz seneler içinde Ayşe değil Fatma’mı vardı içinde Cora’nın? Çok daha fazla zaman alma olasılığı olduğu Beşiktaş’ta Necla’mıydı? Eleştiri sanılanın tersine objektif ve gerçekçi olmaktır, bu da sinekten zeytinyağı çıkarmaya çalışmakla olmaz.
07-12-2017 17:08
sardana Obrakadavra'ya tamamiyle katılıyorum. Tam aynı şeyleri yazmak için oturdum ve yazdıklarını gördüm. Bir de Birsel konusu var. Top hücumda bazen 20 saniye sözde oyun kurucuların elinde kalıyor. Gerçek bir koç ve gerçek bir oyun kurucu çok uzun zamandır bulamadık.
07-12-2017 15:06
obrakadavra arkadaşlar takım itekakailerliyor fırat hoca tecrübesiz maça hiç hakim olamıyor.herkes istediği telden oynuyor maçiçinde hiçbir düzen yok set yok oyunda.kelsey plum tek başına hücum ediyor set oynatmadan 1/5 hücum Powers da aynısı.ancak Powers bence ligde kelseynın yerine oynamalı.ayrıca su getirdikleri Amerikalı pivot tam bir fiyasko yerine acilen başkabirini bulmalılar.hiçbir özelliği yok bu kadının pota altında kaç tane bomboş kaçırdı.
07-12-2017 10:22
oktay Fairplay yorumundaki görüşlerinize saygım var ancak Okul ile olan düşüncelerinize katılamayacağım dünkü maç ve hatay botaş ydü maçlarında hatta dahada geri gidersek daha çok maçı elinde iken geri verdi veya veriyordu..dün ki maç 3.periyot 10.00-7.40 dakiları arası her oyuncu plum ana powers eline gelen topu tek başına atma gibi lakayt takım oyunundan uzak bir oyun sergiledi peki kim dur dedi? Obradoviç in bir maçta daha 8.56 da mola aldığını herkes bilir neden çünkü o maçta da aynı senaryo vardı..takım çok salla pati oynuyor iç dış denge yi uygulamakta çok yavaş kalıyor herkes artık fenerin defosunu biliyor yarısahada baskı çünkü oyun kurmakta zorlanan bir takım fb.iri ve iyi takımlar hiç göz yaşına bakmaz bu takımın sorumlu kim? Okul Ayşe konusunda katılıyorum ancak oyuncu isterse kazanır bence okul değil Ayşe kendi kazandı..
07-12-2017 09:01
Fairplay Kelsey Plum için konuşmak erken ama Powers Penny-Taurasi çiftinden çok daha iyi bir oyuncu olacak. Adı gibi inanılmaz güçlü ve inatçı. 40 sayılık performanslarını göreceğiz. Ancaaaak Türk Basketbolu Fırat Okul'a bir teşekkür borçlu; Ayşe Cora şimşek gibi basketbolumuza düştü adeta. Yakında Pelin'den de aynısını bekliyorum. Basketbolumuzun lokomotifi, dünyanın en büyük basketbol ve spor kulübüne de bu yakışırdı zaten.
06-12-2017 23:37

Yorum Yazın


Tweetlerimiz