Pınar Karşıyaka'da rota Zdovc
18.02.2019 - 13:19

Pınar Karşıyaka'da Jure Zdovc'un ismi ön plana çıktı.

Ülkemizde 2013-2015 yılları arasında Gaziantep Basketbol'un dümeninde bulunan Jure Zdovc, Bosna Hersek ve Slovenya Milli Takımı'nın yanı sıra Iraklis, AEK, Spartak Saint Petersburg, Cedevita Zagreb gibi takımlarda kupalar kazandı.

Slovenya Milli Takımı'na 2009 Avrupa Şampiyonası'nda yarı final oynatan Zdovc, çalıştırdığı takımlarla Slovenya, Bosna Hersek ve Hırvatistan liglerinde şampiyonluklar yaşayıp 2012 yılında Eurocup'ta yılın antrenörü seçildi.

 

 

Yorumlar


zkayali Zdovc olmaz. Gaziantep'ten ayrılış şekline bakınız. Sanırım 2. yarı veya ilk yarının sonları idi (2015). Yunanistan'dan AEK hoca arayışına giriyor. Zdovc derhal yardımcılarını (Dedas dahil) bırakıp Yunanistan'a gidiyordu. Yunanistan - Rusya - Fransa g,b, ülkeleri fırsat gören, Türkiye gibi, ülkeleri atlama tahtası yapan hocanın, yarın KSK'da başarılı olup İtalya, İspanya ekiplerine sıçrmayacağının garantisi yok. KSK için en uygun aday Sasa Filipovski. Gençleri nasıl etkin kullandığı Banvit döneminde bilinen bir gerçek. Bence gerisi fasa fiso. genç ve Türk oyuncularlar devam edip kaybetme riskini göze alan Özhan Çıvgın ile ayrılma KSK yönetiminin beceriksiziliği ve basiretsizliğinden başka bir şey değil.
18-02-2019 17:28

Yorum Yazın