Periler'in Rio mesaisi başlıyor
24.06.2016 - 12:37

2016 Rio Olimpiyatları’nda mücadele edecek olan A Milli Kadın Takımımız’ın 14 kişilik aday kadrosu belli oldu.

1 Temmuz Cuma Hyatt Regency İstannbul Otel’de toplanacak olan aday kadro, çalışmalarına başlayacak.

2016 Rio Olimpiyatları A Milli Kadın Basketbol Takımı Kadrosu: Lara Sanders, Pınar Demirok, Esra Ural (AGÜ Spor), Şaziye İvegin Üner, Ayşe Cora (Beşiktaş), Tilbe Şenyürek, Pelin Derya Bilgiç (Botaş), Nevriye Yılmaz, Işıl Alben, Bahar Çağlar (Galatasaray), Şebnem N. Kimyacıoğlu (Yakın Doğu Üniversitesi), Birsel Vardarlı Demirmen, Tuğçe Canıtez, Olcay Çakır (Fenerbahçe).

2016 Rio OlimpiyatlaroA Milli Kadın Basketbol Takımı İdari Kadrosu: Arzu Özyiğit (A Milli Kadın Takım Menajeri), Ahmet Ege Ankaralı (A Milli Kadın Takım İdarecisi), Ekrem Memnun (Baş Antrenör), Aziz Akkaya (Yardımcı Antrenör), Selen Tatlıdede (Yardımcı Antrenör), Murat Bilge (Yardımcı Antrenör), İsmet Aziz (Kondisyoner), Gökhan Metin (Doktor), Nihan Usta (Fizyoterapist), Berivan Beril Kılıç (Fizyoterapist), Seyhan Kesim (Masör), Cihan Fidan (Masör), Murat Canbakkal (Masör) ve Barış Yılmaz (Malzeme Sorumlusu)

Rio Olimpiyatları’nda A Milli Kadın Takımımız, Avustralya, Brezilya, Japonya, Fransa ve Belarus ile birlikte A Grubu’nda yer alacak. 
 

A Grubu B Grubu
Fransa Kanada
Japonya İspanya
Brezilya Amerika
Avustralya Senegal
Belarus Sırbistan
Türkiye Çin


Maç programımız ise şu şekilde; 
6 Ağustos | Fransa-Türkiye 
7 Ağustos | Avustralya-Türkiye 
9 Ağustos | Türkiye-Japonya 
11 Ağustos | Belarus-Türkiye 
13 Ağustos | Türkiye-Brezilya

Yorumlar


ahmet Birsel,Nevriye ve Sanders çok formda.Eğer buformlarına devam ederlerse madalya hayal değil
25-06-2016 01:20
potanın perileri 14 kişilik kadronun hepsi çok iyi oyuncular.. evet 80 jenerasyonu çok iyi işler başardı yerini yavaş yavaş 90 jenerasyonuna bırakıyor bu geçiş sırasında optimumda olduğumuz bi durumdayız. kadroda her oyuncu iyi oyuncu denebilecek düzeyde bunların yanında birsel nevriye lara sanders gibi elit oyuncularla bezenmiş durumda. tam da zamanında olimpiyat madalya mücadelesi verecekler. bu kadar çok umutluyum bu takımdan bi şanssızlık olmaz da sonu madalya olur Allah utandırmasın
24-06-2016 17:30

Yorum Yazın


Tweetlerimiz