Periler'in aday kadrosu açıklandı
06.05.2016 - 17:46

13-19 Haziran 2016 tarihleri arasında Fransa’nın Nantes kentinde organize edilecek FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek olan A Milli Kadın Takımımızın 15 kişilik aday kadrosu açıklandı.

Bilyoner.com KBL 2015-2016 Sezonu Final Serisi'nde mücadele eden takımların oyuncuları seri bittikten sonra aday kadroya davet edilecek.

KADRO: Lara Sanders, Esra Ural, Pınar Demirok (AGÜ), Şaziye İvegin Üner, Ayşe Cora (Beşiktaş), Kübra İmren Ekşi (BGD), Tilbe Şenyürek, Pelin Derya Bilgiç (Botaş), Nevriye Yılmaz, Işıl Alben, Bahar Çağlar, Ayşegül Günay, Cansu Köksal (Galatasaray), Şebnem Kimyacıoğlu (YDÜ)

Eleme maçlarında gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar çeyrek finale yükselecek. Çeyrek finalde takımlar çapraz olarak eşleşecekler ve çeyrek finalden galibiyetle ayrılacak olan 4 takım direkt olarak Rio Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkını elde edecek. A Milli Kadın Takımımız grubunu ilk iki sırada bitirmesi halinde A Grubu'ndan gelecek takımla eşleşecek. Mağlup olan 4 takım ise kendi aralarında yarı final ve final mücadeleleri yapacaklar. Finalde galibiyete ulaşan takım da, son takım olarak Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkını elde edecek.
 

Yorumlar


selcuktuncer milli takım maalesef aylar öncesinden kuruluyor... takımı küme düşmüş orta sıralarda bulunan takımlardan oyuncular alınmış... halbuki üzülerek gördüğüm asistan koç u nu verdiği mersin takımından bir tane oyuncu yok bu takım yarı final oynamış bunun yanında fb ile catır catır başa baş oynayan hatay takımından bir tane oyuncu yok... kbl ne yükselme maclarında isim vermem doğru olmaz bir tane mi milli takıma alınacak oyuncu yoktu... (halbuki bir tanecik oyuncu alınsa düşünebiliyormusunuz 2.liglerde mücadele eden oyunculardaki hırs üzerine koyarak nasıl artacak tı ..acaba beni de milli takıma alırlar mı diye.. )ama nerede bunları düşünecek antrenör-yönetici.hepsi bugün ü kurtarmaya bakıyor... ama bu gidişle biraz zor kurtaracaklar...Şu bilinmeliki hakedenin olduğu bir milli takım istiyoruz.. buna rağmen milli takımımıza başarılar...
06-05-2016 23:12

Yorum Yazın