Periler mağlubiyetle başladı
27.06.2019 - 21:00

2019 FIBA KAdınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası C Grubu ilk maçında Türkiye, İtalya ile karşı karşıya geldi.

Mücadelenin ilk yarısında parkede denk bir mücadele vardı. Periler hücumda Pelin ve Stokes ile etkili olurken, İtalya Zandalasini ile oyuna tutundu.Skordaki ve oyundaki üstünlük kısa süreyle sürekli el değiştirirken, soyunma odasına 25-26 İtalya önde gitti. 

Parkedeki görüntü ikinci yarıda da değişmedi. Savunmaların daha etkili olduğu oyunda denge sürdü. 35.dakika 47-44 Türkiye üstünlüğünde geçilirken, son dakikaya 52-55 İtalya önde girdi. Kalan sürede rakibini yakalayacak sayıları bulamayan millilerimiz mücadeleden de 54-57 mağlup ayrıldı.

Bu skorla Potanın Perileri ilk maçında ilk mağlubiyetini aldı. 

Yorumlar


YELDEĞİRMENLİ Kimse kusura bakmasın. Bu maç koç Ceyhun Yıldızoğlu'na yazar. Hiçbir oyun seti göremedik. Süreyi son saniyesine kadar kullanıp; saçma sapan bir şekilde içeri drive edip duvara çarptık. Baskı yapalım diye gereksiz fauller aldık. Hiçbir oyun planımız yok gibiydi.Çok yazık. Alacağımız maçı ellerimizle verdik.
27-06-2019 22:38
Mertbaba Kaybetme lüksü olan bir maçı kaybettik ama İtalya rezalet basketbolu ile bizi yendi.Maglubiyet koça yazar.Tuğçe neydi öyle Fb'deki günlerinden bir kesit izledik bu kadar maçtan kopuk ve tedirgin olması Fbde olsa tamam ama milli tak. kabul edilemez top kaybında rekor kırdı sanırım hadi yüzdesini vs geçtim.Ve en kritik hücumda boş sayilabilecek turnikeyi atamadı ,tabi koçun kötü kararı.Tam tersi Fb'den zamanında ayrılan PelinveOlcay takımı taşıdı ama koç bence ikisinden hala iyi yararlanamıyor.Ayşe ise tam tersi Fbdeki gibi oynasa belki bu maçı alırdık.Işıl planı belli son periyotta diritutmak zaten topu onun gibi tutan ve seti yapan yok.Stokes Botaştayken yazdığım bir uzundu,fb aldı iyi etti ama 1 sezon yabancılarına kıyamadı bence boş sezon geçirdi.Bir Lara degil tabi.Bahar bu Tuğçe bu kadar kötüyken daha çok sahada kalmalıydı.Ribauntları vermezdik.Tilbe boş sezon geçirdi fbde zaten.Tamam takım bu ama koç hiçbir etki gösteremedi.Son iki maç Ekrem Hocayı aratmamalı.
27-06-2019 21:41

Yorum Yazın


Tweetlerimiz