Periler ilk zaferin peşinde
09.08.2016 - 08:46

Rio'da Kadın Milli Takımımız, aldığı iki yenilginin ardından bugün zafer için sahaya çıkacak.

Fransa’nın ardından grubun favorisi Avustralya’yı 56-61’lik skorla elinden kaçıran Potanın Perileri, Japonya önünde ilk galibiyetini almaya çalışacak.

Olimpiyat Oyunları’nda salon sporlarında ülkemizi temsil eden tek ekip olan Kadın Basketbol Milli Takımımız, ikinci maçında da galibiyetle tanışamadı.

Fransa karşısında hücumda büyük sorun yaşayan ve kötü bir skorla kaybeden Potanın Perileri, Avustralya karşısında daha umut verici bir oyun sergilese de yenilmekten kurtulamadı.

Sanders’ın 25 sayıyla yıldızlaştığı mücadelenin ilk çeyreğini 15-10, devresini de 29-26 üstün kapatan Ay-Yıldızlılar ikinci yarıda ise düşüş yaşadı. Top kayıpları ve hücumda skor üretilememesi üzerine son bölüme 43-41 geride girildi. Oyunun hep içinde kalan Periler, son çeyrekte hücumda kritik anlarda sayı üretemeyince salondan 61-56 mağlup ayrıldı.

Çeyrek final için önemli

Fransa’nın ardından Avustralya’ya yenilerek 2’de 0 yapan Kadın Basketbol Milli Takımımız, gruptan çıkma adına bugün kritik bir maça çıkacak.

Grubun iki favorisi Avustralya ve Fransa karşısında mağlubiyetler alan Ay-Yıldızlılar kalan maçlarında fire vermeden çeyrek finale yükselebilmek için mücadele verecek. Potanın Perileri 3. maçını bugün TSİ 23.45 Japonya’yla oynayacak.

TÜRKİYE:
Olcay
Tuğçe
Birsel
Esra
Bahar
Işıl
Nevriye
Sanders
Ayşe
Şaziye
Tilbe
Şebnem
COACH: Ekrem Memnun

JAPONYA:
Kondo
Miyazawa
Mamiya
Kurihara
Takada
Miyoshi
Tokashiki
Nagaoka
Yoshida
Machida
Motokawa
Asaka O
COACH: Tomohide Utsumi

YAYIN: TRT SPOR
SAAT: 23.45

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz