Periler Dünya Kupası’na veda etti
26.09.2018 - 21:11

İspanya’nın Tenerife kentinde düzenlenen 2018 Kadınlar Dünya Şampiyonası eleme maçında Türkiye ile Fransa karşı karşıya geldi.

Mücadelenin ilk yarısında parkede Fransa üstünlüğü vardı. Etkili savunmasıyla millilerimizin kolay sayı bulmasına izin vermeyen Fransa, Gruda ve Miyem’in hücumda bulduğu basketlerle farkı her geçen dakika arttırdı. Bir ara farkı 19 sayıya kadar çıkartan (29-10) Fransa, devreyi 38-27 önde tamamladı.

İkinci yarıya fırtına gibi giren taraf Potanın Perileri’ydi. 7-0’lık seri ile farkı tek haneli sayılara indiren Türkiye, oyuna yeniden ortak oldu. Ancak çabuk toparlanan Fransa, Quanitra’nın dördüncü faulünü almasıyla beraber 12-0’lık seri ile cevap verince fark yeniden çift haneli sayılara yükseldi. Final periyotu öncesi skor 58-47 Fransa lehineydi. Son çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. 35.dakika 61-53 geçilirken, 36.dakikada Cansu Köksal’a yapılan bir müdahale sonrası faul kararı verilmemesine itiraz eden Ekrem Memnun’a üst üste 2 teknik faul çalınarak koç diskalifiye edildi. Ardından milli takım yardımcı antrenörü Aziz Akkaya'ya da itirazından dolayı bir teknik faul gelince ay-yıldızılarımız oyundan iyice koptu. Kalan süredef farkı eritemeyen Türkiye, maçtan 78-61 mağlup ayrıldı.

Bu skorla Fransa çeyrek finale yükseldi, Türkiye, Dünya Kupası’na veda etti.

Yorumlar


kuzey madalya alırsak da bana sürpriz olmaz demistin , sonuna kadar gidecek ve her şeyi yapabilecek bir güce sahibiz demistin!
28-09-2018 00:32
YELDEĞİRMENLİ Büyük ümitlerle gittiğimiz şampiyonada beklediğimiz olmadı. Sağlık olsun, artık önümüze bakacağız. Yalnız bu arada iğneyi değil çuvaldızı kendimize batırmalıyız. ** Sadece içeride Quanitra'nın şahsi mücadelesi ile olmaz. ** Sadece dış şuta dayalı oyun planı her zaman sökmeyebilir, boş atışlar gelebilir. ** Uzun olan Fransa'nın pota altına Olcay'ın şuursuz zorlamaları olmadı olmazda. ** Pota altı oyunlarını daha ciddi çalışmalıyız. ** Koçumuzun sinirli asabi halleri takımın psikolojisini çok etkiliyor. Bu arada Sn.Memnun'un mahalle kabadayısı gibi halleri Türk Milli Takımı Teknik direktörüne hiç ama hiç yakışmadı.
27-09-2018 10:31
OKTAY geçmiş olsun...ancak bu ülkede neden sporcu yetişmiyor? cümlesine bulduğum cevap dün görüldü....cansu köksal bu kız fb altyapısından dün nasılsa bugünde aynı oyun hiçmi geliştirmezsin asla!!!! tuğçe,ayşe, vs vs..sorun biz alt yapı hocaları oyuncunun hasından anlamıyor.."sokakta uzun boylu gör hemen gel basketbolcu ol" yok öyle avrupa kim ne olursa olsun fizik duruş zeka kabiliyet hırs hepsine bir bakıyor....futbolda da öyle..futboldan örnek vereyim (zamanında eren derdiyok ve gökhan inler daha çocuk iken ikiside denemeye alındı o zaman dedimki bu çocuklarda iş var..ne oldu? o iki oyuncu yetersiz diye gönderildi...ama biz aygünlere tarık daşgünlere paralar verdik zaman harcadık...TEMEL SORUN..ALT YAPI HOCALARI BOŞ HOCA ÖNCE HOCALARI KALİTELİ YAPMAK GEREKİR....
27-09-2018 08:40

Yorum Yazın