Perasovic: Maçın genelinde çok iyi savunma yaptık
15.11.2017 - 10:20

Turkish Airlines Euroleague yedinci hafta maçında İsrail’in Maccabi Fox Tel Aviv takımını deplasmanda 92-72 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Velimir Perasovic karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:


“Bu maça hazırlanırken Maccabi Fox Tel Aviv’in hücum ribauntlarında ve hızlı hücumlarda çok etkili olduğunu biliyorduk ve bunun üzerinde durmuştuk. Onların hücum ribauntlarını mutlaka durdurmalıydık ve bunu başardık. Bunun yanı sıra hızlı hücumlarını da -sadece üçüncü periyodun başındaki bölüm haricinde- durdurduğumuzu düşünüyorum. Bu bölümde savunmamız da yeteri kadar iyi değildi. Ama maçın genelinde çok iyi savunma yaptık. Bu da galibiyetin getiren faktördü bizim için. Tabi ki bir oyuncunuz sekiz üç sayılık basket atarsa “işler daha kolaylaşır” diye düşünülebilir ama bugün maçın anahtarı savunmamız ve ribauntlardaki üstünlüğümüzdü.”

Yorumlar


ballokum MacCloumn'un 3'lük yüzdesini normal seviyelere çeksen maç oratay gelir. Adamalr zaten son 2 dakikada maçı bıraktılar. O zaman fark 10 sayı filandı. Jackson mudur nedir adam 7 tane trunike attı, elini kolunu sallaya sallaya arka arkaya. Bu mudur iyi savunma.
15-11-2017 17:16
Yaylı Tambur Virtüözü Hülagü Bence Efes maçı sadece atarak kazandı demek acımasızca olur. Savunma yönünden de oldukça başarılı bir maç geçirdiler. Zaten böyle olmasaydı emin olun Maccabi de 90 sayı üzeri sayıyı çok rahat bulurdu. Çünkü adamlarda o yetenek fazlasıyla var. Galibiyeti büyütmemeye varım ama çok da değersizleştirmeye yokum.
15-11-2017 16:59
Ersöz Hocam sen burda yazılan yorumlara bakma, kimseye bir şey beğendiremezsin.Takımın yapacağı tek şey çok katı ve hareketli savunma yapmayı (Barcelona ve Macabi karşısında olduğu gibi) oyunculara kabul ettirmen ve yerli oyuncuları da rotasyonun içine sokabilmen.Hücumda zaten sıkıntı yok.İyi bir savunma yapıp ribauntlara girmeyi oyuncuların kafasına sokarsan her maçta atacak biri mutlaka çıkar bu Macallum olmazda başka birisi olur.
15-11-2017 16:04
obrakadavra tesadüfen alınmış bir galibiyet abartmaya gerek yok takımın hiçbir oyun planı yok maçi içerisinde.mc collum bugün günündeydi soktu ama herkes biliyor ki istikrarlı sutu yok ya o sutların girmediği günler neler yapacaksınız.artı adam takımdan bir haber 1/5 hücüm ediyor her seferinde
15-11-2017 15:53
Efsaneler Ölmez Kazansan da kaybetsen de saçma sapan maç sonu yorumları... Hala takım olamadın... Takım oyunu ve ruhu yok... Her maç bir kahraman bulmak zorundasın. Üçlükler girmediği gün de bi zahmet kendinde suç bul lütfen...
15-11-2017 14:31
efes doellman pana macında oynayabilecek mi
15-11-2017 13:41
cevdet mccollumun zor geçildiği maçta gördük.
15-11-2017 12:57
obrakadavra sayın koç bence çok büyütme bu galibiyeti oyun anlamında yine Anadolu efes bir şey vermedi izleyenlere.mc colloum bu gece biraz şansının yardımıyla yüzdeli attı bu yüzden galibiyet geldi.o sutlar girmeseydi ne konuşurduk burda bugün acaba
15-11-2017 11:15

Yorum Yazın