Özkan Kılıç: Bu başarı devam edecek
21.02.2017 - 12:19

İntegral Forex Türkiye Kupası'nı Anadolu Efes'i 75-66'lık skorla mağlup ederek, müzesine götüren Banvit, Bandırma'da coşkuyla karşılandı. Taraftar ve altyapı oyuncuları tarafından, Banvit Sosyal Tesisleri'nde meşalelerle karşılanan oyuncular ve idareciler, taraftarlar ile birlikte kupa sevincini yaşadı.

Tesislerde gazetecilere kısa bir konuşma yapan Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç ise şu şekilde konuştu: 

''2004 yılından bu yana bu ligdeyiz. Fakat bir kupamız olmadı. Altyapılarda kupamız olsun diye sitem ederdik. Alt yapıda kupaları topladık. Fakat A Takımda yine yoktu. Bu seneye kısmetmiş. Muhteşem bir turnuva geçirdi çocuklar. Yaklaşık bir on gün önce Darüşşafaka Doğuş deplasmanından galibiyetle dönerken, arkasından Galatasaray, Beşiktaş ve ardından bir kez daha Galatasaray ve son olarak da Efes derken Avrupa'nın dev bütçeli, dev oyunculu kadrolarını eleme başarısı gösterdik.

Bence çok hak ettiler. Bütün kamuoyunun da takdirini kazandılar. Biz olağanüstü hiçbir şey yapmadık. Ne bu çocuklarla prim konuştuk, ne de motivasyon konuşması yaptık. Kendileri bu işi sahiplendiler, istediler ve söke söke aldılar. Bu bir zafer öyküsüdür bence. Bu çocukların, teknik ekibin, idarecilerin başarısıdır. Bu başarı bu sene böyle kalmayacak, devam edecek. Taraftarımızdan da bundan sonrası için de destek bekliyoruz.''.

Kaynak: Banvit Basketbol

Yorumlar


cenk artık şampiyonlukta gelsin
21-02-2017 18:01
ballokum Çok iyi koçlar ve oyuncular buluyorlar. Alt yapıya önem veriyorlar. Basketbolümüzün yükselen yıldızı...
21-02-2017 12:36

Yorum Yazın