Özhan Çıvgın: İkili averaj önemliydi
16.11.2016 - 22:59

FIBA Europe Cup H Grubu 5. maçında Rusya'nın Enisey takımını sahasında 93-77 yenen Demir İnşaat Büyükçekmece'nin başantrenörü Özhan Çıvgın, galip gelmeleri gereken bir maçı kazanarak rakiplerine ikili averajda üstünlük kurduklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Çıvgın, "İlk yarı fiziksel gücümüzden uzaktık. Bunda hafta içinde oynadığımız Anadolu Efes maçının da etkisi vardı. Kazanmamız gerekiyordu. İkinci yarı iyi reaksiyon gösterdik ve 10 sayı barajına çıktığımız maçı kazanmayı bildik. Şimdi lige geri dönmemiz lazım. Hafta sonu Fenerbahçe maçı var. Bütün konsantrasyonumuzu o maça aktaracağız." ifadelerini kullandı.

Enisey Başantrenörü Oleg Okulov ise, sakat oyuncularından dolayı maça 3 önemli eksikle çıktıklarını ve yorgunluğun da mağlubiyette önemli rol oynadığını belirtti.

Rakiplerinin çok iyi oynadığını ve yaşadıkları yorgunluk nedeniyle aynı mücadeleyi veremediklerini vurgulayan Okulov, "Rakibimizi tebrik ediyoruz. Bundan sonraki maçlarımızda elimizden geleni yapacağız. Rakibimize misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her şey olması gerektiği gibiydi." dedi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın