ÖZEL l 'Dorsey’den memnun değiliz ama'
25.01.2016 - 16:20

Galatasaray Odeabank’ta son günlerde gündemi meşgul eden Joey Dorsey‘in durumu belli oldu.

Sarı – Kırmızılı takımdan ayrılmak istediği iddia edilen ABD’li pivot ile ilgili kulübün önemli isimleri sitemize özel açıklamalarda bulundu.

Basketboldan sorumlu yönetici Can Topsakal, Dorsey’den memnun olmadıklarını belirtirken şu an için göndermeyi de düşünmediklerini ifade etti. Topsakal, “Dorsey’in ritmini bulmasını bekliyoruz ve göndermeyi düşünmüyoruz. Ancak ciddi bir teklifle Dorsey için gelirlerse ilgilenebiliriz’‘ ifadelerini kullandı.

 

YALÇINKAYA: ‘Maccabi alırsa sadece ligde oynatır’

Bsketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya da konuyla ilgili olarak Can Topsakal’ın sözlerini destekledi. Yalçınkaya, “Dorsey’le ilgili bir planımız bulunmuyor. Takımdan ayrılması gibi bir durum yok” dedi.

Yalçınkaya, Maccabi koçu Zan Tabak‘ın “Dorsey’e teklifimizi sunduk ve ancak bir anlaşma gerçekleşmedi” sözleri için de şu yorumu yaptı: “Maccabi’den bize gelen resmi bir teklif yok. Fakat şöyle de bir durum var: Dorsey bu sezon Eurocup’ta Galatasaray formasıyla oynadığı için başka bir takımla aynı şampiyonada kurallar gereği mücadele edemez. Dolayısıyla Maccabi Dorsey’i transfer etmesi halinde sadece ligde oynatabilir”.

Performansıyla eleştirilen Dorsey, kısa bir süre önce instagram hesabından yaptığı açıklamada; hasta olmasına karşın idman yapılmaya zorlandığını söylemişti.

Jerrels ile anlaşma sezon sonuna kadar

Galatasaray Odeabank’ta anlaşma sağlanan Curtis Jerrells İstanbul’a geldi ve sağlık kontrolünden geçti. Takımla birlikte idmana çıkan tecrübeli oyun kurucu ile yapılan sözleşmenin detayları da belli oldu. Can Topsakal, Jerrels ile sezon sonuna kadar anlaştıklarını açıkladı.

 

* ALİCAN SEZER / Basketdergisi özel haberidir. 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz