ÖZEL l Aydın Örs'ten mili takım mesajı
18.10.2016 - 15:56

A Milli Basketbol Takımı'ndaki başantrenör belirsizliği devam ediyor...

Galatasaray Odeabank koçu Ergin Ataman'ın milli takımdaki görevinin sona ermesinin ardından Ay - Yıldızlıların başına gelecek isim merak ediliyor. 

Son günlerde TOFAŞ'ı çalıştıran Orhun Ene'nin ismi A Milli Takım ile anılmıştı. Tecrübeli koç ''TOFAŞ'ta yürüttüğümüz proje nedeniyle Milli Takım'da baş antrenörlük dışında her türlü görevi yapmaya hazırım'' ifadelerini kullanarak 1 numaralı koltuk için teklif gelmesi halinde görevi geri çevireceğini belirtmişti.

Bu gelişmeler sonrasında görüşlerini aldığımız basketbolumuzun duayen ismi Aydın Örs, A Milli Takım'ın önümüzdeki dönemde Türk koçlarla devam etmesi gerektiğini söyledi. 

Kariyeri başarılarla dolu efsane antrenör, Türkiye Basketbol Federasyonu'nda göreve gelecek yeni yönetimin takımın başına yine Türk bir antrenörü getirmesini beklediğini belirterek ''Yeni yönetimin alacağı karara etkide bulunmak istemem ama Türk antrenörden yanayım. Ergin Ataman başta olmak üzere geçmişte milli takımı çalıştıran antrenörlerimiz bu görevi layığı ile yapabileceğini gösterdiler. Yine de yeni yönetimin alacağı her karara saygı göstereceğimi belirtmek isterim'' şeklinde konuştu. 

Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde zirve mücadelesi veren Antalyaspor için mesai harcayan Aydın Örs, kısa bir süre önce seçime tek aday olarak girecek Hidayet Türkoğlu'na destek vereceğini söylemişti. 

ALİCAN SEZER l Basket Dergisi özel haberidir. 

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz