ÖZEL - Erman Kunter mütevazi bütçeyle yine büyük hedefler koydu
24.06.2016 - 19:05

Fransa’daki başarılı temsilcimiz Erman Kunter, Le Mans takımında gelecek sezonki planlarını Basketdergisi’ne anlattı.

Geçen sezonu Fransa Kupası’yla tamamlayan Kunter, bu ülkede kariyerindeki 4. kupa zaferini yaşamıştı. Erman Kunter, 2016-2017 sezonundaki hedefini ise Fransa Ligi şampiyonluğu olarak açıkladı.

Kunter, “Gelecek sezonun planlamasını tamamladık. Bütçemiz de belli. 1.6 milyon euro’luk oyuncu bütçemiz var. Gelecek yıl amacım çekirdek kadroyu korumak. Geride bıraktığımız sezon dar rotasyonla mücadele ettik. Bire bir maçlarda iyiydik ancak seri mücadelelerinin sonlarına doğru yorulduk. Bu sezon özellikle uzun rotasyonunu geniş tutmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Erman Kunter, transfer çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Tecrübeli koç, “Takımın önemli parçalarını korumak istiyoruz. Lofton ile anlaşmaya çok yakınız. Tywain McKee’yi de tutmayı başardık. Bu sezonki transferlerimiz içinde en dikkat çeken isim ise Will Yeguete… Florida Üniversitesi çıkışlı. Florida Üniversitesi’nden gelen oyuncular çok mücadeleci oluyor. Geçen sezon Pau-Orthez’de sezonun en çok gelişme gösteren oyuncusu oldu. Bu sezon ondan çok şey bekliyoruz” dedi.

 

DRAFT GURURU

Erman Kunter bu sezon da draft gururu yaşıyor. Geçen sezon Le Mans forması giyen 1995 doğumlu Petr Cornelie Denver Nuggets tarafından draft edildi. Oyuncunun Le Mans’ta geçen sezon kazandığı aylık ise sadece 3 bin euro’ydu…

Yorumlar


canti Erman Kunter 3 kupalı şampiyonluk sezonundan sonra Beşiktaş'a euroleage'de 2. tur oynatıp cumhurbaşkanlığı kupasını da kazandırmıştı. Ayrıca play-off larda banvit'e son saniyede kaybedip elenmiştik. Ve kadro kalitesi inanılmaz kötüydü. ve biz bu adamın değerini bilemedik. saçma sapan eleştirilerle gönderdik. Yerine her gelen takımın için etti.
25-06-2016 14:02
Emre O dediğini de yaptı. geldi burada antrenörlük yaptı. 2012-2013 sezonunda Beşiktaş'ı çalıştırdı. Beşiktaş'ın başında çıktığı ilk resmi maçta Beşiktaş, Anadolu Efes'i yenerek tarihindeki ilk Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazandı. Ama sonra yurtdışında çalışmak istediğini söyleyip ayrıldı. Sebebinin ise ülkemizde çok yıpratıcı eleştirilerin olduğunu belirtti. "Beklentiler çok fazla. Hep kazanmak üzerine beklenti var. Tabii ki kazanmanın yanında bir şeyler kurmak önemli" dedi.
25-06-2016 13:03
Uğur Albayrak Erman Hoca, fransız gençleri basketbola ve nba hazırlamanın gururunu yaşamak yerine, Türk gençlerinin geişimi için çalışacağı bir klube neden yıllardır hayır diyor... Neden ülkesine hizmet etmek yerine ısrarla Fransa basketboluna kendini adıyor.. Erman hoca, Yalçın Granit ekolünün en önemli temsilcilerinden biri olarak artık ülkesine hizmet etmeli... Yarışmacı değil yetiştirici koç olarak dön artık....
24-06-2016 20:53

Yorum Yazın


Tweetlerimiz