Obradovic'le anlaşma sağlandı mı?
06.10.2016 - 23:01

Fenerbahçe Asbaşkanı Ozan Balaban, Vatandan Haber yayın portalında Ahmer Ercanlar ile Gündem Spor periscope yayınına katıldı.

Ozan Balaban'dan basketbolla ilgili satır başları şöyle:

- Obradovic'in sözleşmenin uzatılmasıyla ilgili detaylar konuşuluyor. Başkanımız kendisiyle anlaşma sağladı. Hocamıza baktığınız zaman sürekli bir kulüp değiştiren biri değil. Taraftarla arası çok iyi. Başkan, Fenerbahçe söz konusu olunca herkesle ayrı ayrı ilgilenir. Zaten onu getiren de Sayın Başkan. Aralarında güzel bir bağ var. Başkanımız basketbolla da her an ilgilenir.Takip eder.

- Olimpiyatlarda oynayan oyuncularımız kendilerine verilen izni kullanmadan geldi. İşte böyle takım olunuyor.

- Harun Erdenay herhalde başka bir görev alacak. Basketbol yeniden yapılandırılmalı. Bir jenerasyon kaybedildi. Basketbolun içinden gelenlerin yeni fikirleri ortaya koyması lazım. Harun Erdenay'a bir destek verdik. Ama yıllardır federasyonda 30-35 yıldır oturan ama yeni bir şey yapmayan kişiler var. Yenilikçi olunması gerek. 

- Ülker ile olan anlaşma daha önce bitmişti. Ama Murat Ülker, başkanı yalnız bırakmamak için devam etti. İlla isim sponsoru bulalım diye bir derdimiz yok ama olursa değerlendiririz. Bizim sırt sponsorumuz Odeabank'tı. Aynı zamanda Galatasaray'a da isim sponsoru oldukları için ve bu yıl Euroleague'de karşılaşacağımız için ayrıldılar. Görüşmelerimiz var. 

- 1 Türk oyuncu daha almayı düşündük. (Erkan Veyseloğlu) Başkanımız neden Egehan'ı oynatmıyorsunuz dedi. Obradovic de Berk'i geliştirmek istediğini söyledi. Oraya bir takviye istemedi. 

- Lig maçlarında indirimli öğrenci bileti çıkarabiliriz. Passolig basketbolda da uygulanmalı. 

- Bizim kapasitemiz 13 bin. Güvenlik önemleriyle 12 bin 500'e düşüyor. Euroleague, 12-13 bin bilet satmak, bunun yanında 1.200 sponsor bileti ve 800 kişilik basın yeri istiyorum diyor. Yani kapasite 15 bini aşan bir kapasite olduğu için Sinan Erdem'de karar kılındı. Bizim için önemli olan İstanbul'da olması. Alamadık gibi bir durum yok. Biz başvurup da alamadık diye bir şey yok.

- Biz Fenerbahçe de olsa hem takım hem milli takımı çalıştırmasını istemiyoruz. Tanjevic bunu yaptı tamam, ama bu durum oyuncuları etkiliyor.. Bizim başımıza geldi. O takıma gitme buraya git gibi. Biz bir şey söylüyorsak bunun nedeni vardır. Erkek milli takımda da kız milli takımında da bu oldu. Başkanımız olimpiyat dönemi olduğu için fazla bu konuyu gündeme getirmedi. Milli takımlar tam zamanlı çalışacak anternörleri hakediyor. TBF'nin para olarak da bir sıkıntısı olmayacaktır. Zaten milli takım söz konusu olduğunda bir antrenör kulübünden ayrılacaktır. Biz Fenerbahçe'den de olsa böyle bir sistemi doğru bulmuyoruz. 

 - Ülker Arena'da son 2 yıldır çok özel bir taraftar kitlemiz oldu. Taraftarımız otokontrol içerisinde sahaya müdahale etmiyor. Bilinçli bir seyircimiz var.

Yorumlar


Mehmet Güneş Bu açıklamalar ile birlikte Ülker'in Fenerbahçe'ye maddi desteğe devam ettiği resmileşmiş oldu. Hiç öyle sponsorumuz yok demesinler. Kimse formasının göğüsüne bedavaya reklam almaz. Passolig'in basketbola gelmesi tam bir saçmalık. Ona değinmiyorum. Ülker Arena yapılırken, bu salonun ileride F4 organizasyonu ev sahipliği yapabileceği düşünülerek hazırlandığı bizzat yöneticiler tarafından defaatle dile getirilmişti. F4'ün İstanbul'da yapılacağı haberleri çıkmaya başladığından beri de medyada çarşaf çarşaf "F4 Ülker Arena'da" haberleri çıktı. Hiç bir yönetici çıkıp "aday değiliz" demedi. Milli takım konusunda söyledikleriyse komedi. Ele verir talkımı kendi yutar salkımı diye boşuna dememişler. Biz Tanjeviç döneminin etin sütünden faydalandık ama şimdi başkası faydalansın istemiyoruz demeye gelmiş.
07-10-2016 18:28
Gfb Fenerbahçeli gibi görünüpte, Fenerbahçe ve yöneticileri vs hakkında atıp tutan troll yorumcular dikkatli olun... Fenerbahçe Erkek Basketbol şubesi bu seneçok trol harcadı. Ekmek çıkmaz size buradan, Fenerbahçe basketbol taraftarı başkan oyuncu koç ayrımı yapmadan her türlü desteği Ülker Arenada veriyor.. Hadi başka kapıya.
07-10-2016 17:04
Emre Açıklamaya bak hizaya gel " illa isim sponsoru bulalım diye bir derdimiz yok ama olursa değerlendiririz. " Laf söyledi balkabağı! Eurolig de sponsoru olmayan tek kulüp biziz ama yöneticimiz "" illa isim sponsoru bulalım diye bir derdimiz yok" diyor. İşte Avrupa ile aramızdaki zihniyet farkı burada yatıyor.
07-10-2016 13:05
anar 1 sene hariç her sene kombine alan birisiyim. Passolig vs. gibi buraya da müdahale ederlerse almayı düşünmüyorum. Buraya da müdahale etmeyin. Bırakın başarılı şekilde yürüsün. Taraftar bilinci yöneticilere de yansısın.
07-10-2016 10:34
levo Passolig gibi seyirciyi zora koşan, acaip bir uygulama olmaz yani.. bir de basketbolda olursa kimse gitmez maça filan.
07-10-2016 10:22
Kubilay bir fenerli olarak diyorum baya bos konusmus Ozan Balaban.baskaniniz futboldan sonra baskete de mi karismaya baslamis? passolig gelsin mis; futbolu bitirdiniz simdi sira baskette mi ?
07-10-2016 02:16

Yorum Yazın


Tweetlerimiz