Ozan Balaban: Bizimle alay eder tavırlarına cevap verdik
15.04.2017 - 13:46

Fenerbahçe Asbaşkanı Ozan Balaban ile Sarı Lacivertlileri  Başantrenörü Fırat Okul, Euroleague Kupasını kazanmak istediklerini söylediler.

Ekaterinburg’da Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Ozan Balaban ve Fırat Okul, hem ilk maça hem de yarın oynayacağımız finale ilişkin görüşlerini paylaştılar.

Ozan Balaban: “Maçtan önce bizimle alay eden tavırlara cevap verdik”

Ekaterinburg maçına ilişkin görüşlerini paylaşan Balaban, “Dün zor bir maç oldu. Ekaterinburg Avrupa’nın en iyi takımlarından bir tanesi. Ancak sahaya 5 kişiyle çıkıyoruz. Ben dün kızlarımızın ortaya koyduğu oyundan ve galibiyetten dolayı çok gururlandın. Onları oynatmadık. Maçtan önceki bizimle alay eder tavırlarına cevap verdik. Biz her yerde kazanabiliriz. 6 yıldır buralarda olmamız da bunun meyvesidir. Ben Başkanımız adına, yönetim adına ve taraftarımıza adına hocamıza ve kızlarımıza teşekkür ederim. Kupayı istiyoruz ve hak ediyoruz. İnşallah yarın güzel bir oyunla kupayı alacağız” dedi.

Ozan Balaban: “Kupayı istiyoruz”

Dynamo Kursk ile yarın oynanacak final maçı hakkında konuşan Ozan Balaban,  “Kolay bir maç olmayacak. Kim olursa olsun zor olacak ama hocamız ona göre takımı hazırlıyor. Basketbola destek vermek Rusya’nın devlet politikası ama sahada yüreğini ortaya koyan ve formasını terleten kupayı alacak, o da biz olacağız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Ozan Balaban: “Bir günde Final Four’a gelinmez”

Ozan Balaban, “Ben sadece 2 yıldır buradayım ama baktığınızda 1998’den sonraki ilk şampiyonluktan bu yana 12 şampiyonluk ve 34 kupa geldi. Başkanın göreve gelmesiyle amatör branşlara verdiği destek ortada. Ona minnettarız. Bu bir projedir ve bir günde Final Four’a gelinmez. Türkiye’de kupalara her zaman ambargo koyan bir takımız. Tabii ki kolay olmuyor. Amatör branşlara yatırım yapıyorsunuz. Bize devlet destek olmaya çalışıyor ve amatörlerle ilgili bir yasa hazırlığı var,  bu da kulüpleri pozitif yönde etkileyecektir. Çok bahsetmek istemem ama geçmişte bir Diana Taurasi olayı var. Dopingli diye ceza aldı ama sonradan doping olmadığı ortaya çıktı. Açıkçası önümüz kesildi. Biz yine mücadele ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Mücadeleden asla vazgeçmeyen bir takım olduklarının altını çizen Balaban, “Kadın takımımız olsun erkek takımımız olsun, ben her yere gidiyorum. Sonuçta bir kulüp kültürü gerekiyor. Biz iddialı bir kulübüz. Hem saha içinde hem saha dışında gereken en iyi cevabı veririz. Mücadelemiz devam ediyor. Bir proje takımıyız ama dün çok gururlandık. Hocamız iki haftadır bizimle ama bir fark yarattı. Takımımızın havası çok iyi.  Ekaterinburg gibi bir takımı 61 sayıda bırakmak önemli.  Oyuncularımızı, teknik ekibimizi tebrik ederim” dedi.

Fırat Okul: “Her geçen gün daha iyi olacak”

İlk olarak Ekaterinburg galibiyetine ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaşan Başantrenör Fırat Okul “Aslında en başında bir fikrim vardı, buraya ilişkin. Fenerbahçe ile aynı ligde mücadele ediyoruz ve günün birinde Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün parçası olursak neler yaparız diye düşünüyordum. Geldiğim günden bu yana da bunları yapmaya çalıştım. Kaliteli bir oyuncu gurubumuz var. Kısa sürede hücumu onlara öğretmek istedim. Maç anında bazı anlarda bir bölümü oynamak isteyip o anda oynayamamak zor oluyor. Her geçen gün daha iyi olacak, bunu biliyorum. Oyuncular oyundan zevk aldıkları zaman her şeyi yapabiliyorlar. Biz Fenerbahçe’yiz ve bu kadar kaliteli bir oyuncu grubunun olduğu bir ortamda herkes skora oyuna destek olmalı. Baktığınızda Candace Parker dün sayı atmadı ama 15 ribaund alarak çok önemli bir katkı verdi. Oyuncularla bunları konuştuk. Hücumla bu kadar uğraşırken defansın da kaliteli olması gerektiğine dikkat çektik. Benim ilk iki maçımda çok sayı yedik ama çok da sayı attık. Elimizdeki kuvvetli olan takımı sahaya nasıl yansıtırız ona önem veriyoruz. Yıllarca istatistiğin içindeydik.  Böyle maçlarda hedef koymak doğru olmayabilir. Biz defansta neler yaparız ve nasıl durdururuz. Basketbol risk alma işi aynı zamanda. Hücumda daha iyi işler yapabilirdik  He türlü imkanı sağlayan yönetime ve  taraftarımıza karşı bir sorumluluğumuz var ve bunun sahada bir karşılığı olmalı. Bu süreçte istediğimiz şeyler yerine oturdu. Tabii bu bir başlangıç. Her gün daha iyi olacak. Adım adım ilerliyoruz. Önümüzde büyük bir kupa ve final var. Sadece Dinamo Kursk’u nasıl yeneceğiz, onu düşünüyoruz. En iyi performansımızla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Dinamo Kursk'a ilişkinse Okul, “Ekaterinburg psikolojik bir eşikti. Bu takımlar iyi takımlardır. Sahaya çıkıldığı zaman sahada o kadar emek veren bir takım olmadığını gördük. Oyuncularıma karşınızdaki isimleri unutun ve sahadaki maça odaklanın dedim. Nitekim bunun da karşılığını aldık. Bize saygı duymayan Ekaterinburg karşılığını aldı. Bu bizim için avantaj oldu ve kazandık. Kursk ise neler yapabileceğimizi biliyor. Kursk da büyük paralar harcadı ama biz finale odaklandık. Finalde nasıl yeneriz onu düşünüyoruz.  Finali kazmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar


rattlehead fenerbahçe yazamayacak kadar fb (!) kompleksli arkadaşa tebriklerimi sunuyorum.
15-04-2017 22:27
Ariel Bu gün galatasaray basketbol şubesinin 2 karşılaşması vardı,erkekler ve bayanlarda, ama bir tane bile galatasay taraftarının yorumu yok, ayrıca gsbasket forumunu da kapatmışlar, bunlardan da anlaşılacağı üzere taraftarı oldukları takımlarını yorum bile yapılamayacak kadar alt seviyede bulduklarından ne yapsınlar Fenerbahçe'nin sayfalarına geliyorlar, galatasarayın basketbolunu geliştirmesi dileğimle, gerçi asla gerçekleşmeyecek ama..........
15-04-2017 20:25
Mertbaba Ne yazık ki yukardaki yazılanları maç sonu fbliler değil ben dile getirdim...Fbli arkadaşların biraz yorumlarda kendilerini geliştirmesi dileğiyle...
15-04-2017 18:21

Yorum Yazın


Tweetlerimiz