“Oyuncularım karakter göstermeye devam ediyor"
06.12.2017 - 21:45

EuroLeague Women A Grubu yedinci haftasında ESBVA-LM’yi 69-64 mağlup eden Galatasaray’da koç Marina Maljkovic, oyunculardan Jelena Dubljevic ve Olivia Epoupa mücadele sonrasında açıklamalarda bulundu. Demeçler şu şekilde:

 

Marina Maljkovic: İlk yarıda maç öncesinde konuştuklarımıza saygı göstermedik. İkinci yarıda bu değişti ve maçı kazanmayı başardık. Tabii rotasyonda yaşadığımız sıkıntılar devam ediyor. Sakat oyuncularımızın yokluğu işimizi zor kılıyor. EuroLeague ve lig maratonunun geri kalanı için kulüple birlikte çözüm üretmeye çalışacağız. Tüm bu sıkıntılara rağmen oyuncularım karakter göstermeye devam ediyor. Rotasyonda daha az süre alan oyuncularımız önemli katkılar veriyor. Biz işimize bakıp her maça kendimizi hazırlamaya devam edeceğiz.

Jelena Dubljevic: Zor bir maç oldu. İkinci yarıda daha büyük bir enerjiyle oynadık. Çok büyük bir karakter gösterdiğimize inanıyorum. Takım halinde sahada böyle savaşmaya devam ettiğimiz sürece daha iyi bir hale geleceğiz.

Olivia Epoupa: Kazandığımız için çok mutluyum. Koçumuz maç öncesinde hem hücum hem savunma ribaundlarına konsantre olmamız gerektiğini söylemişti. Bunu özellikle ikinci yarıda başardık. Savunmada büyük bir efor sarf ettik, onlara ilk yarıda sağladığımız özgüveni geri aldık. Ben de iyi bir performans gösterdim ama daha çok kazandığımız için mutluyum.

Yorumlar


Fairplay Efes Pilsen, Beşiktaş Milangaz, Galatasaray ODEABANK, YDÜ ve FENERBAHÇE... Bu ülkede SPONSORSUZ Avrupa Şampiyonu tek bir kulüp takımı vardır: HECELEYEYİM arkadaşların anlayışları bayağı kıt; FE-NER-BAH-ÇE...
07-12-2017 15:30

Yorum Yazın