Ortalık karıştı, şike iddiaları!
31.03.2016 - 08:57

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde dün ilginç olaylar yaşandı.

Normal sezonun tamamlanmasına bir hafta kala dün oynanan 25. hafta maçları sonrası ortaya ilginç iddialar atıldı. 

Ligde kalma mücadelesi veren takımlardan Edirnespor, Hatay Belediye ile karşılaşırken aynı durumdaki bir diğer takım Adana Aski de deplasmanda Mersin BŞB ile mücadele etti.

Daha önce Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'ndeki tüm maçları TBF TV üzerinden yayınlayacağını açıklayan TBF'nin Mersin BŞB'nin Adana ASKİ maçını vermemesi üzerine Edirnespor harekete geçti. 

TBF'ye yönelik bir yazı yayımlanan Edirnespor, Mersin BŞB- ASKİ maçının yayınlanmaması hakkında Federasyondan açıklama isterken  yaşadıkları internet sıkıntısı nedeniyle kendi maçlarının da canlı olarak ekranlara gelemeyeceğini duyurdu. 

Bu olayların yanı sıra Adana ASKİ Mersin BŞB'yi deplasmanda mağlup ederken ev sahibinin yıldızı Angel McCoughtry'nin karşılaşmada forma giymemesi ortalığı karıştırdı. Söz konusu maçla ilgili şike yapıldığı iddialara gündeme gelirken Mersin BŞB, Angel McCoughtry‘nin rahatsızlığı nedeniyle forma giymediğini sosyal medya üzerinden sağlık raporu ile paylaştı.

Ancak raporda büyük bir skandala imza atıldığı ortaya çıktı. Sosyal medya paylaşılan raporda tarih olarak 30/12/1899 yazıldığı görülürken bu durumun konuşulması sonrası kısa süre içinde rapor kaldırıldı. Edirnespor da Mersin BŞB’nin resmi twitter hesabından Angel McCoughtry’nin sağlık raporu paylaşıldı.  Ancak bilinmeyen bir nedenden dolayı acilen kaldırıldı… Rapor bitiş tarihine dikkat! 30/12/1899! ”açıklamasında bulunup sosyal medya üzerinden TBF'ye çağrıda bulundu. 

 

Yorumlar


Özgüreda Mersin BŞB şike sahaya yansımamış diye savunma yaparsa yırtabilirler. Tecrübeyle sabit
31-03-2016 14:00
levo Şikeyi bilmem de bir ülkede sportif bir ligin adı nasıl olur da bir kumar sitesinin adı olur ? Efes Pilsen adına bu kadar hassasiyet varken bu nasıl iş ?
31-03-2016 12:07
sarer 3 sene önce vestelsporda alex gordonu oynatmayıp şike yaptı ee sonuç ?
31-03-2016 10:32

Yorum Yazın


Tweetlerimiz