Orhun Ene: Yeşilgiresun'un düşüşünün sorumlusu biz değiliz
13.05.2018 - 17:57

Yeşilgiresun'u deplasmanda yenen Tofaş'ta koç Orhun Ene, vicdani sorumluluklarını yerine getirdiklerini söyledi.

beIN SPORTS'a konuşan Orhun Ene şunları söyledi:

"Öncelikle şunu söylemek istiyorum; biz kazandık diye Yeşilgiresun düşmedi. Gaziaantep Darüşşafaka'yı yendiği için Giresun düştü. İşini doğru yapanlar olarak saygı duyduğumuz için mücadelemizi verdik. Ancak insanlar bunu anlayamıyor. Spordaki en büyük sıkıntı burada.

Çok üzülüyoruz, bizler ortaya konan bu emeği biliyoruz. Gerçek şu ki buradaki sorumlu biz değiliz. Buraya geliyorsak basketbolumuzu ortaya koymalıyız. Anlıyorum ama bizler için de üzücü bir durum. Spor ahlakına ters düşecek bir durum içinde olmayı kabul etmeyiz. Bunun tersini bekleyenleri anlamıyorum. Kazanmamızın bize etkisi yok ama mücadele vermezsek rahatsızlığı vicdanen kaldıramayız." 

Yorumlar


Gökhan Orhun Ene nin vediği bu röportajtan çok etkilendim.Özlenen gerçek bir fair-play duruşu.Orhun Ene ve takımı Tofaş'ı ahlaki değerlerin herşeyin üstünde olduğunu bizler birer ders niteleğinde tekrar hatırlattığı için bir basketbolsever olarak kendilerine teşekkürü borç bilirim.
14-05-2018 13:46
Devrim Maci satmamissin, tesvik almamissin. Dogrusu neyse onu yapmissin. Gerisini Giresunun düsünmesi lazim. Kendi rakiplerini yenip ligde kalabilirlerdi.
14-05-2018 12:15
Pertpapa Elbette, değilsiniz. Düşmelerinin nedeni trabzona ikram ettikleri maçtır. Beter olsunlar...
13-05-2018 18:11

Yorum Yazın