Orhun Ene: Yeni sezon için heyecanlıyız
27.08.2019 - 21:25

TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, düzenlenen medya gününde konuştu. 

Son 5-6 yıllık dönem içerisinde gerek kulüp organizasyonu, gerekse sahadaki basketbol adına önemli aşamalar kaydettiklerini belirten deneyimli çalıştırıcı, “O yüzden daha önceki yıllara kıyasla çok daha farklı bir hedefe doğru gidiyoruz, bunun için yeni bir takım kurduk. Geçmişte bizimle beraber oynayan oyuncularımızın çok katkıları oldu, gönül ister ki uzun süre ile oyuncularla çalışalım ama bu her zaman bizlerin elinde olmuyor. Yeni bir takım kurulduğu zaman yeniden efor, çaba harcanıyor. Yeniden o kimyayı oluşturma adına birlikteliği sağlamak gerekiyor. O nedenle yeni sezon için heyecanlıyız. Geçen sezon inişli çıkışlı olsak da normal sezonu üçüncü bitirip play-off’ta yarı finale kalmayı başarmıştık. Bu sene bizi çok daha zor bir sezon bekliyor. Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes geçen yıla göre daha da güçlenmiş durumda. Onların altında da 9 takım birbirine çok yakın olacak ” şeklinde ifadeler kullandı.

Avrupa’da yeterince tecrübe kazandıklarını ve bu yıl Eurocup’ta son 16’ya kalmayı arzu ettiklerini vurgulayan Ene, Bursaspor Basketbol’un da Süper Lig’de oynayacak olmasıyla ilgili basın mensuplarından gelen bir soru üzerine şu değerlendirmeyi yaptı; “Bursaspor rakibimiz ancak biz bu durumu çok daha farklı görüyoruz. İki tane aynı şehrin takımı, sadece maçta rakip oluyorsunuz ama sonuçta Bursa’yı temsil ediyoruz. Bursa basketbolunu yukarı çekme adına bu ligde hep birlikte kol kola bir mücadele göstereceğiz. Onların başarısı da bizi mutlu edecek, iki takımın alacağı başarılar, birbirlerini olumlu etkileyecek. Aramızda oynadığımız maçların sonucuna bakmadan birlikteliğimizi, dostluğumuzu bozmayalım. İstanbul’da her sezon 6-7 takım Süper Lig’de oynuyor. Bursa gibi kaliteli bir şehirde iki takımın bile az olduğunu düşünüyorum. İnşallah onlar için de hayırlı bir sezon olur. Kalbimizin bir kısmı da onlarla beraber.”


 

Yorumlar


bleda Bir tek Avrupa mücadelesinde aşama kaydedemediniz ama
28-08-2019 09:42
EYÜP ÖZKAYA "Eurocup’ta son 16’ya kalmak" aman ne büyük vizyon! Geçtiğimiz 2 senedeki başarısızlıklar bu seneki başarışızlığınızı gölgelemek için iyi bir kulp olmuş anlaşılan.
28-08-2019 08:37

Yorum Yazın


Tweetlerimiz