Orhun Ene tarihi maçı anlattı
13.05.2017 - 21:48

TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, maçı uzatmak için bazı serbest atışları atmadıklarını söyledi.

Maçı uzatmaya götürmenin bir şekilde oyun içinde hakları olduğunu kaydeden Ene, şöyle konuştu:

"Maçı 6 sayıyla kazanmak istediğimiz için bunu yapmak zorundaydık. Oyunun dörtte üç buçuğunu çok iyi oynadık, sonunda yorulduk, uzatmaya gittikten sonra biraz dinlenme şansı bulduk. Maçın uzatmaya gitmesi Pınar Karşıyaka'nın fiziksel enerjisini bitirdi. Biz diğer oyuncularımızı da kullanıp daha sıcak eli olan oyuncularımızla bir şekilde 6 sayılık farka ulaştık."

Ene, 2-3 hafta önce play-off için çok ümitli olmadıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Öncelikle Best Balıkesir takımı Pınar Karşıyaka'yı yenerek bizim play-off'a kalma yolumuzda önemli bir maç kazandılar. Ligin de güzel tarafı bu, bize avantaj sağladı. Pınar Karşıyaka play-off'u daha çok hak etti ama onlar en kötü zamanda düşüş gösterdiler. Play-off bizim hedefimiz değildi, düşük bütçeyle 2. Lig'den yeni çıkmış bir takım olarak ligin tecrübesinde değiliz. Avrupa'nın en iyi takımıyla eşleştik."

Play-off'ta eşleştikleri Fenerbahçe'nin THY Avrupa Ligi'nde şampiyon olmasını umduğunu belirten Ene, "Play-off'ta Fenerbahçe karşısında bir galibiyet bile almamız bile bizim için önemli aşamadır. Pınar Karşıyaka'ya da geçmiş olsun diyorum." dedi.

Yorumlar


BoyalıKuş Tebrikler koç. Play off a kalmayı bir şekilde başarmışsan bunu kesinlikle haketmişsin demektir. Dürüst, mütevazi ve ahlaklı bir spor adamı olarak seni hep takdir ediyorum. Bursa'da yaşayan biri olarak takımımızı da tebrik ediyorum. Bu sene için büyük başarıdır kesinlikle. Ama önümüzdeki senelerde eski Tofaş'ı yeniden parkede görmek istediğimizi de eklemeliyim...
15-05-2017 09:57
mete Unicaja-Ülker maçını hatırladım, malum Shackleford vakası, ama bu maç 2 uzatmaya gittiği için daha da ilginç olmuş.
13-05-2017 22:29

Yorum Yazın


Tweetlerimiz