Orhun Ene: Gelişmekte olan bir takımız
12.11.2017 - 15:19

Banvit deplasmanında iki takımında mücadele ettiğini ancak iyi basketbol ortaya koyamadığını belirten TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, önümüzdeki maçlarda daha kontrollü basketbol oynayan, daha iyi savunma yapan bir takım görüntüsüne kavuşmaları gerektiğini belirtti.

 

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde deplasmanda Banvit’i 64-70 yenerek 6’da 6 yapan TOFAŞ’ın Başantrenörü Orhun Ene ve Sırp oyuncu Ivan Paunic karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Ligde liderliğini sürdüren Mavi Yeşillilerin deneyimli çalıştırıcısı, iki takımın da iyi bir basketbol oynamadığına vurgu yaparak, “Sahada mücadele vardı ama iyi basketbol yoktu, hata yaptık. İki taraf da normalde bundan daha iyi basketbol oynar. Biz bu sene lige de iyi başladığımız için özgüvenimiz de yüksek. Bu anlamda oyunun sonunda ağırlığını koyabilecek yetenekte oyuncularımız var. Maçın son anlarında Banvit belki biraz daha iyi oynasaydı bizi yenebilirdi. Ama onları da Avrupa kupası maçı sonrasında biraz yıpranmış gibi gördüm. O anlamda iki tarafın da enerjisi yoktu. 6 maç üst üste kazanmanın getirdiği özgüvenle oyunun sonunda 3-4 dakika akıllı şeyler yaptık” dedi.

 

Gelişmekte olan bir takım olduklarını, daha kontrollü basketbol oynayan, daha iyi savunma yapn bir takım görüntüsüne kavuşmaları gerektiklerini dile getiren Ene, şu ifadeleri kullandı; “Biz bireysel anlamda baktığımız zaman çok iyi bir takım değiliz, ama beraber basketbol oynarsak iyi savunma yaparsak iyi takım haline geliriz. Bu gerçeği unuttuğumuz anda da, zaten bizim lig tehlikeli, herkesin birbirini tanıdığı, birbirine karşı çözüm ürettiği kaliteli antrenörlerin ve oyuncuların olduğu bir lig. O yüzden bu basketbolla yoruluruz, yıpranırız. Belki şu an kazanıyoruz ama ileride kazanmak istiyorsak organizasyonumuzu daha da geliştirmemiz lazım. Bu anlamda oyuncularımın istekli ve arzulu olduğunu görüyorum ama daha az hata yapmalıyız. İyi bir Zenit maçı oynadık, oyunun büyük bir bölümünü çok iyi götürdük. Çok basit hatalarla verdik bu maçı, o maçtaki olumlu şeyleri bugün sahaya yansıtacakken birçok olumsuz sıkıntılarla karşılaştık. Neticede gelişmekte olan bir takımız. Kendimizi yukarılarda tutmak, yukarılara oynamak. Bunlar bizim için çok önemli. Yeri geldiğinde de o seviyenin basketbolunu oynayabilecek potansiyele sahibiz. İnşallah önümüzdeki maçlarda daha da kontrollü basketbol oynayan, daha iyi savunma yapan bir takım görüntüsüne kavuşuruz.”

 

IVAN PAUNIC: ZOR OLACAĞINI BİLİYORDUK

 

TOFAŞ’ın Sırp şutör gardı Ivan Paunic ise Banvit karşısında zor bir galibiyete imza attıklarını söyledi. 7Days Eurocup’ta oynadıkları Zenit St. Petersburg maçının ardından yorgun bir şekilde bu maça çıktıklarını dile getiren Paunic, “Öncelikle rakibimizi tebrik ediyorum. Maça çok iyi hazırlanmışlar. Zor maç olacağını biliyorduk. Avrupa kupasından geldiğimiz için yorgunduk. Deplasmanda kaybettiğimiz Zenit maçından sonra mental olarak çok zor geçeceğini biliyorduk. Çünkü son saniyelerde kaybetmiştik o maçı. Kafa olarak Banvit maçına hazırlanmaya çalıştık. Kazandığımız için çok sevinçliyim. Takım arkadaşlarımı ve kulübümüzü tebrik ediyorum. Banvit’e de kalan maçlarında başarılar diliyorum” dedi.

Yorumlar


Güven Hocam madem gelişmekte olan bir takımsınız gençlere süre ve tolerans Verde çocuklar kendi oyunlarını oynasınlar hata yapacaklardır Tabiki de o Zaman'da Barış, Henry ve Samy e davrandığınız gibi davranıp olumsuz bir şey söylemeyip hatalarını ve ne yapması gerektiğini söyle. Sizden bu tür yaklaşımlar bekliyoruz sözüm ona milli takıma oyuncu yetiştireceksiniz.
13-11-2017 17:36
Mehmet Pounıc in sözleşmesi uzatılacak herhalde. Şu Tofaş kulubüne helal olsun!!! Alt yapısından yetişen Yiğit in hazırlık maçlarındaki iyi performansına hatta Gloria cup taki Efes maçındaki performansına rağmen hemen akabinde pounıci kiraladılar. Sonra da gençlere güveniyorum teranesi? Güveniyorsan süre verirsin ve hatalarına tahammül edersin aynı Henry e yaptığın gibi ama arada fark var biri Amerakalı diğeri Türk nedir bu Türk düşmanlığı arkadaş. Şimdide gelecek için bençi Amerikalı yapma peşindesiniz. Şu yiğit i Nasıl korkuttuysan çocuk senin dediklerini yapmaktan bildiklerini unutacak sizlerde kına yakarsınız.
13-11-2017 17:31
demir yigit arslana ne oldu orhan hoca............iyiki cocuk biraz kendini gösterdi, biraz fazla oldu sanirim
12-11-2017 21:11
Sertmama Evet sana rağmen takım gelişiyor. Henry gibi bir adama daha ne kadar tahammül edeceksin acaba...
12-11-2017 19:06

Yorum Yazın