Orhun Ene: EuroCup'ta TOP 16'yı çok istiyoruz
07.12.2018 - 14:35

TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören ve Başantrenör Orhun Ene, TSYD Bursa Şubesi’nin konuğu olarak Bursa spor medyasıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi, basın buluşması organizasyonun ikincisini TOFAŞ Spor Kulübü’yle gerçekleştirdi.

Alpay Et Mangal Restaurant'ta düzenlenen kahvaltı organizasyonunda Genel Menajer Tolga Öngören ve Başantrenör Orhun Ene, Bursa spor basınıyla bir araya gelerek basketbol ve spor gündemine dair sohbet toplantısı gerçekleştirirken; TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, şehrin önemli markalarından biri olan TOFAŞ’ın Genel Menajeri Tolga Öngören ve Başantrenörü Orhun Ene’yi ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Ekmekçi, “Bugün yine çok anlamlı bir organizasyonla birlikteyiz. Bursa’nın önemli bir markası TOFAŞ. Bizler de spor yazarları olarak kendileriyle bir araya geldiğimiz için çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Daha çok iletişimi arttırmak, bu bağları güçlendirmek ve iki önemli kurum arasındaki bu ağı güçlendirmek için bir aradayız. Geldikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören de TSYD Bursa Şubesi’ne davetleri için teşekkür ederek, olabilecek her fırsatta Bursa basınıyla bir araya gelmeye çalıştıklarını söyledi. Bursa’nın yakın geçmişte yavaşlayan spor ivmesinin son dönemde yükselmeye başladığına vurgu yapan Öngören, “Biz de TOFAŞ olarak ‘nasıl daha iyi kulüp nasıl oluruz, sürdürülebilir halde nasıl bu işi daha yukarılara nasıl çekeriz, daha çok oyuncu nasıl yetiştiririz, orta vadede Bursa’yı Eurocup seviyesinde acaba bir final four ya da final oynatır mıyız, Euroleague şansı yaratabilir miyiz, Türkiye liginde hep bu seviyelerde nasıl kalırız, altyapıyı daha yukarıya nasıl çekeriz’i düşünüyoruz. Tüm bunların yanında gelirlerimizi artırıp, daha fazla seyirciyi salona çekmek istiyoruz. Sportif başarı, doğru yatırım ve doğru iletişimle daha hızlı hamleler yaparak gelirlerimizi yukarı çekmemiz lazım. Şu anda ortalama 3 bin 500 civarı seyircimiz var. Bunu orta vadede 5 bine çekmek istiyoruz. Seyircimize de destekleri için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

ENE: BURSA BASKETBOLDA İYİ BİR NOKTAYA GELDİ

TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene de Bursa medyasına spora gösterdiği ilgi ve destekten dolayı teşekkür ederek, “Bundan 4 sene öncesini hatırlıyorum. Bu 4 sene içerisinde bizler hem TOFAŞ adına, hem de Türk basketbolu adına bir proje ortaya koyduk. Bursa’yı bir basketbol şehri yapmak istedik. Sadece TOFAŞ olarak değil, Bursaspor’un basketboldaki hamleleriyle de beraber Bursa basketbolda iyi bir noktaya geldi. O anlamda ben kendi adıma çok mutluyum” dedi.

Takımın durumuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Ene, geçen yıldan daha farklı bir sezon geçirdiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı; “Geçen sezondan birçok oyuncumuz değişti ancak yeni bir takımla, yeni bir kimya yaratmaya çalışıyoruz. Bu kimyayla birlikte iyi giden taraflar da var. Bu sezon baktığımız zaman daha fazla genç oyuncunun sorumluluk aldığını, milli takım düzeyinde basketbollarını geliştirdiğini görüyoruz. Bununla beraber de birkaç tane daha yeni dönem kadrolarımızın da içerisinde olabilecek yeni yabancı oyuncuları kadromuza kattık. Hala eksiklerimiz, sıkıntılarımız var. Henüz, geçen sezonun sonunda yakalamış olduğumuz basketbol seviyesini yakalayamadık ancak çalışan, hatalarından ders alan, kendini geliştiren bir ekibiz. Ligde yarın Büyükçekmece’yle karşılaşacağız ardından da Eurocup’ta üst gruba çıkma adına Limoges ile çok önemli bir maça çıkacağız. Bizim için çok zor bir maç olacak ancak en önemli avantajımız kendi seyircimiz önünde oynayacak olmamız. En az bir farkla alacağımız galibiyet bizi üst gruba çıkaracak. TOP16’ya kalmayı çok arzu ediyoruz. Kulüp olarak bu kupada ilk defa üst tura çıkmak istiyoruz. Önce bu hafta sonu lig maçımız oynayalım, ardından tüm konsantrasyonumuzu bu maça çevireceğiz.”

Açıklamaların ardından TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören ve Başantrenörü Orhun Ene ile işletme sahibi Harun Alpay’a günün anısına plaket takdim etti.

Yorumlar


Beyaz gölge O zaman enerjini takıma ve oyuna ver koç ! hakemlerle uğraştığın kadar bunlarla uğraşsan çok daha başarılı olursun !
08-12-2018 16:26
Hüseyin Bir başka kulüpten genç oyuncuyu kiralayıp kendi oyuncularının altına vermediği arabayı bu genç oyuncuya veren bir kulüp nasıl bunları konuşabiliyor. Dört yıldır ortaya koydukları proje ortada geçen sene hariç hiç bir başarı yok. Oyuncu yetiştirmek deniliyorsa oradada alt yapılarından gelen 4 oyuncunun birini antepe kaptırdılar diğerlerinde ise adeta pişmiş aşa su katıp bu gençleri ileri yerine geriye götürdüler. Dört sezon önce bsl de son 12 maça ilk beş çıkan Yiğit i yıllardır sakat oyuncular yokken oynatıp gayet iyi de verim almasına rağmen sakatlar döndükten sonra benchte unutan bir yönetimden ne bekleniyor. Kaldıki Orhun Ene bu zamana kadar hiç bir koçun alamadığı 5 yıllık kontrat ile işe başladı, yazık arkasına dönüp baktığında gurur duyacağı hiç birşey yapmadı aksine eminim ki bu genç oyuncuların ailelerinden beddua alıyordur.
07-12-2018 15:37

Yorum Yazın


Tweetlerimiz