Orhun Ene: Burada öğrenecek çok şeyimiz var
12.12.2018 - 08:15

TOFAŞ'ın başantrenörü Orhun Ene, çok istekli olmalarına rağmen maçı kazanamadıklarını söyledi.

Ene, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bu kritik maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını dile getirdi.

Maç boyunca iyi mücadele ettiklerini belirten Ene, hücum ribauntlarında sıkıntılar yaşadıklarını ve Avrupa'da kaybettikleri üç maçta da bu sebeple sonu getiremediklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Eğer diğer maçlarda 3 hücum ribaundu alabilseydik, şimdi çok farklı bir yerdeydik. Bu maçta rakip takım sona doğru üç hücum yaptı ve hepsinde de üç sayılık isabet buldu. Bu skorda belirleyici oldu. Maçı çok istedik, çok arzu ettik. Maalesef başaramadık. Bu organizasyonda daha yeniyiz. Burada öğrenecek çok şeyimiz var. Çok kaliteli bir kupa. Neredeyse boş takım yok. Bizim için kötü olan şey, maçların sonunu getiremiyoruz. Son periyotta enerjimiz düşüyor. Daha çok tecrübe kazanmak zorundayız. Eminim önümüzdeki süreçte daha iyi olacağız."

Limoges Başantrenörü Francois Peronnet, TOFAŞ takımının gücünü bilerek bu maça çıktıklarını söyledi.

Maç boyunca sık sık geriye düştüklerine dikkati çeken Peronnet, "Fark bir ara çift hanelere kadar çıktı. Buna rağmen geri dönmeyi başardık. Kritik bir galibiyet aldık. Oyuncularım üstün bir performans sergiledi. Mucize sayılar için de onlara teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar


sporsever Orhun çok düzgün bir kişilik ve iyi bir oyuncuydu. Ancak vizyonu dardı. Oyunculuğunda milli takım adına demeç verirken eşleşme grubundaki üç rakipten Rusya ve Yunanistan ile aynı düzeyde olmadığımızı, Bosna'yı yenerek bir üst tur çıkmak istediklerini söylemişti. Yani milli takıma milli takım gibi bakmasını bile beceremeyen bir zihniyeti temsil edenlerdendi. Böyle ufuksuz birinin koçluğundan ben zaten hiç bir şey ummamıştım. Teknikmiş taktikmiş bunlardan sonra gelir.
14-12-2018 01:04
bleda Kaç yılda öğreneceksin
12-12-2018 20:13
ali canitez maalesef Orhun senin de öğrenecek çok şeyin var.Tofaş gibi bir takımın gruptan çıkamaması pek hoş olmadı,bu işler TBL de feneri efesi yenmekle olmuyor.Avrupada boyunun ölçüsünü alıveriyorlar.
12-12-2018 08:47
TANER Orhun geçen sene de bunu söyledi, final serisinde de bunu söyledi, oynayanlar genç tecrübesiz oyuncular değil,eurocup tecrübesi olan oyuncularla kurulu kadro zaten, evinde 3 maçı başabaş götürüyorsan en az birini kazanacaksın. Savunma yapamaz her maç 90+ yersen, maç sonunu oynayamazsan, 3 sene sonra da aynı şekilde elenmeye devam edersin.
12-12-2018 08:39

Yorum Yazın


Tweetlerimiz