'Bu ancak bu kadar karakter koyan oyuncularla yapılabilecek bir iş'
17.02.2018 - 20:33

2018 PTT Erkekler Türkiye Kupası Yarı Final maçında Beşiktaş Sompo Japan'ı 86-79'luk skorla mağlup ederek finale yükselen Tofaş'ta koç Orhun Ene, karşılaşma sonunda düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"36 dakika önde götürdüğümüz bir maçtı, maç öncesi de konuşmuştuk, bir kupa bileti var, onu kim çok istiyorsak o alacak dedik. Bence oynucularımız maçın 1. dakikasından itibaren o kararlılığı gösterdi. Mental mücadele verilecek bir maçtı, düzenli ve oynmamız gerektiği gibi oynadık. Onların buraya koyduğu çok büyük efor, gayret, karakter var, onları tebrik ediyorum. Bu ancak bu kadar karakter koyan oyuncularla yapılabilecek bir iş, oyuncularımda bunu yaptı.

Beşiktaş için de karar maçıydı, maçta ne kadar istekli oyuncularını biliyorduk. Onları yenmek için de belli bir disiplinde oynamanız gerekiyor, Strawberry çok iyi bir oyuncu, onu takdir etmemek elde değil. İyi savunma yapıyorduk, bu anlarda onun bulduğu üçlükler Beşiktaş takımını oyun içinde tuttu. Ancak sonunu daha iyi oynayan bir takım olarak maçı kazanmasını bildik."

-Basket Dergisi içeriğidir, kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz