Orhun Ene: Bir yabancımız sakatlığında yerine koyacağımız oyuncumuz yok
08.06.2018 - 09:01

TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, oyuncu konusunda kısıtlı olduklarını belirterek şunları kaydetti: 

"Bizim enerjiye ihtiyacımız var ama o enerjiyi verecek oyuncu lazım. İlk turlar daha rahattı, bench katkısı vardı. Bu turda bench katkısı da olmadı. Enerjik bir TOFAŞ bu ligde fark yapan bir takım. Oyunun kırılma anlarında yorgunluktan kaynaklanan hatalar yaptık. Oynadığımız takım Avrupa'nın en iyi takımı. Ağır bir mağlubiyetten sonra onları yenmek kolay değil. Arkadaşlarımız oyunun içinde kalma becerisi gösterdi. Diri olsaydık o dirilikle oyunun sonunda kazanabilirdik. Kendi sahamızdaki maçlara konsantrasyon sağlayacağız. Kısa süre var. Bu bizim gibi takımlar için büyük dezavantaj. Bir yabancı oyuncumuz sakatlandığı anda onun yerine koyacağımız oyuncumuz yok." 

TOFAŞ'lı oyuncu Kenneth Kadji ise zor bir maçı geride bıraktıklarını, Fenerbahçe'nin hücum ve savunmada iyi oynadığını söyledi.

Yorumlar


Hüseyin 2 Ucuz diye genç yabancıları getiriyorsun, onları pof poflayarak sırtını sıvazlayarak tafrasını çekerek oyuncu yapmaya gayret ediyorsunuz tabi katkı almak için, alt yapınızdan gelen gençlere gelince nasılsa bedava kontrotlada size burnundan bağlı görmezden gel. Takıma en erken fayda verecek olan Yiğit e 3 yıldır ne verdin neyi öğrettin pardon evet öğrettin benchte kendi kendine sinir harbi vermesini öğrettin. Tbl zamanından bu yana sana kaç sefer maç kazandırdı Yiğit ama sen ona hep gözlerini kapattın. Sana kaç sefer topla oynayabileceğini gösterdi görmezden geldin. Ona güvenip genç yabancılara verdiğin hürriyetin yarısını Yiğit e verseydin şimdi Yiğit oynuyordu ama tam aksine her seferinde O nu oyundan düşürmeyi becerdin. Yiğit ne karekterli bir oyuncuymuş ki sabırla topun ona gelmesini bekledi ve geldiğinde de gereğini yaptı, bu arada ona verilen topların çoğunu Barış oyundayken Barış veriyor ama sen bunu görmene rağmen müdehale edemiyorsun demi.
08-06-2018 10:37
Hüseyin Hocam sen şakamısın, insanı güldürme. Eurocup ta destek olur diye getirdiğin paunici gördük onun her tarafı katkı olsa ne olur. Yiğit i 3 yıldır benchte uyuttun sana neredeyse hazır şekilde 3 yıl önce gelen bu gençi kazanmak yerine her seferinde kaybetmeyi seçtin. Yabancı oyuncularının tafrasını çekmek istemediğinden onları karşınıza alma korkunuzdan bu çocuğu oyuna sokamıyorsun, ipin ucu kaçtıktan sonra oyuna soktuğunda da bu çocuk verim vermiyor bunu ben bile anladım sen anlayamadın yıllardır. Bir çok maçta Tbl zamanından bu yana arkanı kurtardı ama nafile gençtir boşver dedin ama abilere gelince ritmini bozmak istemedim o yüzden değiştirmedim deyip 35dk oynattın yabancıları. Şimdi kalkmış ağlanıyorsun. Sana Yiğit Paunicten çok daha fazla katkı verdi vereceğine de kalıbımı koyarım nemiş fizik olarak zayıfmış, senin fizikli oyuncularının kafasızlıklarınıda her maç görüyoruz. Zeka lazım zeka zorlayıp zorlayıp top kaybı yaptıklarını bir öyle bir böyle oynadıklarına şahit oluyoruz.
08-06-2018 10:19
ozan Bitik Paunici almasaydın ozaman.
08-06-2018 09:46

Yorum Yazın