Ordu Belediyesi, Orduspor’u almaktan vazgeçti
28.01.2016 - 21:28

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Orduspor’da, kulüp başkanı Yaşar Pamuk, takımı ligde tutmak adına her türlü çabayı gösterdiklerini söyledi.

Pamuk, Orduspor’un ekonomik sorunlarının ortada olduğunu belirterek, “Bütün bu zorluklara rağmen ayakta kalmaya çalışıyoruz. Bu sezon özellikle ligin yanı sıra Avrupa Kupası’nda mücadele verdik ancak ekonomik sıkıntılarımızın yanında yabancı oyuncularımızı rakip takımlara kaptırmamız bizi çok yıprattı. Buna rağmen ayakta kalmayı başardık” dedi.

Giden oyuncuların yerlerine yeni transfer yaptıklarını anımsatan Pamuk, “Bu oyuncularımız takıma uyum sağladı. En son transfer ettiğimiz Brezilyalı oyuncu Clarissa Dos Santos’un bu takıma çok katkı sağlayacağına inanıyoruz. İnşallah bu takımı ligde tutmayı başaracağız. Takımımızı ligde tutmak adına her türlü çabayı da gösteriyoruz” ifadesini kullandı.

Pamuk, hafta sonu deplasmanda Yakın Doğu Üniversitesi ile yapacakları maça değinerek, “Mutlak kazanmamız gereken bir maça daha çıkıyoruz. Takımın ilerleyen haftalarda daha fazla sıkıntı yaşamaması için kazanmamız gerektiğini biliyoruz. İnşallah oyuncularımız ve teknik heyetimiz bizi mahcup etmeyecektir. Kendilerine güveniyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Kadın basketbol takımının Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçmesinin gündeme geldiğini ancak bunun gerçekleşmediğini kaydeden Pamuk, “Keşke takımın yaşaması adına belediye bünyesine geçseydi ancak olmadı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın bu zamana kadar Orduspor’a verdiği destekler ortada. Buraya kadar gelmemizde onun verdiği desteklerin çok faydası oldu. Kendisine çok teşekkür ederiz. Orduspor’a olan desteklerinin devam edeceğini biliyoruz” diye konuştu.

- Yılmaz’dan Orduspor açıklaması

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Orduspor Kadın Basketbol Takımını almaktan vazgeçtiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Bizden basketbol takımını almamızla ilgili bir beklenti oldu. Biz ‘öncelikle defterlere bakmamız lazım’ dedik. ‘Belediyeyi hukuki olarak da sıkıntıya sokmayacak bir süreç olacaksa biz bunu alırız’ dedik fakat korktuğum başıma geldi. Bir de baktık ki bize 500 bin liranın altında borcu var denilen takımın 3 milyon 639 bin lira borcu var. Basketbol faslını bir daha açmamak üzere kapatıyoruz. Biz zaten sponsorluk marifetiyle üzerimize düşeni yapıyoruz.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz