Onuralp Bitim Avrupa Gençler Şampiyonası'nda yok
10.12.2016 - 22:30

EBBL'de Anadolu Efes Gelişim forması giyen Onuralp Bitim, Kadıköy Basket maçında sakatlandı.

Onuralp, Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek olan Genç Milli Takım kadrosunda yer alamayacak. Onuralp Bitim, Kadıköy Basket karşısında 7 sayı 3 ribaunt 2 asist 1 top çalma ile forma giydi.

Anadolu Efes'ten yapılan açıklama şöyle:

Genç takım oyuncularımızdan Onuralp Bitim, Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nin (EBBL) yedinci hafta maçında dün (9 Aralık 2016, Cuma) Anadolu Efes Gelişim’in Kadıköy Basket ile oynadığı karşılaşmada gözünde aldığı darbe neticesinde mücadeleyi yarım bırakmak zorunda kalmıştır. Genç sporcumuzun yapılan tetkiklerinde gözünde oluşan ödem nedeniyle kendisine 22 Aralık 2016, Perşembe gününe kadar istirahat raporu verilmiştir. Tedavisi devam eden Onuralp Bitim bu durumda, 16-22 Aralık 2016 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek olan U18 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası'na katılamayacak olup, 22 Aralık 2016, Perşembe günü yapılacak olan tetkiklerinin ardından sahalara ne zaman döneceği belli olacaktır.

Anadolu Efes Spor Kulübü olarak Onuralp Bitim’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede parkelere dönmesini diliyoruz.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz