‘Önündeki faulü görmeyen hakem yüksek bütçeli bu ligde maç yönetemez!’
10.01.2016 - 19:35

Samsun Canik Belediyespor Başantrenörü Mehmet Can Öztürk, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde, Adana ASKİ karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Öztürk, 69-61 kazandıkları karşılaşmanın ardından katıldığı basın toplantısında, zor bir maçı kazanmayı başardıklarını vurgulayarak, “Son 3 haftada kazanmamızın ardından ikinci yarının ilk mücadelesinde zorlu rakiple karşılaştık. Adana ASKİ toparlanma adına yeni transfer yaparak karşımıza çıktı. Ekibi yeniden kurdular. Nasıl oynayacaklarını pek bilmiyorduk. Ancak biz kendi düzenimizi oynamaya çalıştık. Son üç haftada yaptığımız hücumu ve savunmayı bu maçta da yapmaya çalıştık. Adana ASKİ karşısında evimizde güzel bir galibiyet aldık” dedi.

Oyuncularının Adana ASKİ karşısında  iyi mücadele ettiğini vurgulayan Öztürk, “Oyuncularımı tebrik ediyorum. Her geçen gün daha iyi oynuyoruz. İnşallah bu performansımızı sezon sonuna kadar sürdürürüz” diye konuştu.

 Adana ASKİ cephesi

Adana ASKİ Başantrenörü Kaan Artun ise hakemlerin maçı kötü yönettikleri iddia etti.

Hakemleri eleştiren Artun, şunları kaydetti:

“Rahmetli amcam da hakemdi, o yüzden hakemlere saygılı bir insanımdır. İsyan etmem ama bu iş artık beni aşmaya başladı. Biz ligin dibindeyiz. Canımız çıkmış, yöneticilerimiz arkamızda durarak bir sürü transfer yaptık. Yeniden takım kurduk. Bugünkü hakem üçlüsü benim için rezalettir. Gözünün önündeki faulü göremeyen hakemin bu kadar yüksek bütçeli bir ligde maç yönetme şansı yoktur. Bunu gönül rahatlığı ile hakem yeğeni olmama rağmen söylüyorum. Ben bu kadar kötü yönetimi çok uzun zamandır görmedim. Umarım bununla ilgili bize de bir açıklama yaparlar.”

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz