Ömer Onan, Şanlıurfa'lı öğrencilerle buluştu
01.03.2019 - 19:08

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, Kadınlar Türkiye Kupası’na ev sahipliği yapan Şanlıurfa’da öğrencilerle bir araya geldi.

Harran Üniversitesi’nde basketbolu daha bilinir, konuşulur kılmak ve sorunlarına çözüm aramak amacıyla düzenlenen panele TBF CEO’su Ömer Onan’ın yanı sıra TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser, TBF Eğitim Kurulu Üyesi Murat Özyer ile basketbol yazarları Ümit Avcı, Gökhan German ve Gökhan Türe katıldı.

 

Yaklaşık 1,5 saat süren panelde TBF CEO’su Ömer Onan, Şanlıurfa’da olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söylerken, “Türkiye Basketbol Federasyonu olarak her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Kadınlar Türkiye Kupası organizasyonu için buradayız. Basketbolun her yerde konuşulmasını ve izlenmesini istiyoruz.” dedi.

Profesyonel sporcu olmak isteyen gençlerin kendilerine inanmaları gerektiğinin altını çizen Onan, “Her zaman çok çalışın. Sizi illaki birileri bir yerde görecektir. ‘Ben Şanlıurfa’da yaşıyorum, beni kimse fark etmez’ demeyin. Ben de Mersin’de oyunculuk kariyerime başladım. Artık Şanlıurfa’da maç oynanırken, telefondan o karşılaşma takip edilebiliyor. Bizim dönemimizde o şekilde bir imkân da yoktu. Artık dünya çok küçüldü. Sizler her zaman çalışmaya devam edin. Ayrıca profesyonel sporcu olamasanız bile her zaman hayatınızda spor olsun.” açıklamasında bulundu.

 

TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser, TBF Eğitim Kurulu Üyesi Murat Özyer ve basketbol yazarları Ümit Avcı, Gökhan German ve Gökhan Türe’nin de yer aldığı söyleşinin ardından TBF CEO’su Ömer Onan, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Çiğdem’i ziyaret ederek Türkiye Basketbol Milli Takımı forması hediye etti.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın