Ömer Onan: NBA oyuncularımıza teşekkür etmeliyiz
13.09.2018 - 23:34

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Ömer Onan, A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri ikinci tur I Grubu'nda yarın Karadağ, sonra da Slovenya ile yapacağı maçlarda iyi sonuçlar alarak Çin'deki organizasyona katılmak adına avantaj sağlamak istediklerini söyledi.

Antrenman sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ömer Onan, takımda iyi bir atmosfer olduğunu dile getirerek, "Hazırlık maçlarında çok iyi oynadılar. Biletler tükendi. Ankara'da kendimizi çok iyi hissediyoruz. Tam kadro bir milli takımı izleyecekler. İki maçı da kazanıp Dünya Kupası'na gitmek için ciddi bir avantaj yakalamak istiyoruz. Karadağ'ı net bir oyun ve skorla yenmemiz gerekiyor. Sonra da Slovenya deplasmanı. İnşallah her şey istediğimiz gibi olur." ifadelerini kullandı.

Özellikle NBA'den gelen oyunculara teşekkür eden Onan, "Bu sistem çok sıkıntılı. Kimse kolay kolay tam takım olamıyor. Şu dönem güzel bir zaman. Özellikle Ersan'a, Cedi'ye, Furkan'a teşekkür etmek lazım. Bazı Avrupalı NBA oyuncuları da milli takımlarına gelmiyor. Genç oyuncular için de bu sporcularla antrenman yapmak çok önemli. Biz şanslıyız. Wilbekin de gerçekten takımın bir parçası gibi davranıyor. Çok güzel şeyler bunlar." diye konuştu.

Yorumlar


ersan Türk oyuncuların işi artık kolay değil. Çünkü takımlarında yıllardır süre alamadılar yabancı kuralının etkisiyle. Bizim zamanımızda inanılmaz bir rekabet vardı, kulüpte oynayıp milli takıma seçilelim diye. Şimdi oyuncular hiç süre almadan sezonu geçiriyor, milli takımda oynayıp kendilerini göstermeye, kulüplerinde şans bulmaya çalışıyorlar. Örnek olarak Melih gibi bir oyuncu Fenerbahçe’de çok oynayamadı. Ama milli takımda kendisini gösteriyor.-ersan-
14-09-2018 10:37
selim Sayin Üst Düzey Yöneticimiz , Bazı Avrupalı NBA oyuncuları da milli takımlarına gelmiyor diyorsunya, onlarada ceza veriyorlarmi?
14-09-2018 02:07

Yorum Yazın


Tweetlerimiz