Ömer Faruk'un başına gelmedik kalmadı
21.03.2016 - 22:34

Kariyerine ABD'de devam edecek olan Ömer Faruk Yurtseven'e milli takım kapısı da kapandı.

CNN Türk'ün haberi gündeme damgasını vurdu. 28. Albert Schweitzer Turnuvası'nda mücadele edecek Genç Milli Takım aday kadrosunda yer alan Ömer Faruk Yurtseven herhangi bir açıklama yapılmadan kadrodan çıkarıldı.

Fenerbahçe'nin teklifini kabul etmeyerek kariyerine ABD'de devam etmeyi tercih eden genç oyuncu Obradovic'in tepkisini almıştı. Daha sonra genç takıma gönderilen ve kararı milli takım kurmayları tarafından da eleştirilen Ömer Faruk bu kez de çok önemli vitrin olan turnuvada da forma giyemeyecek.

Basketfaul sitesi de Ömer Faruk'un herhangi bir sakatlığının olmadığını yazdı.

CNN Türk'ün haberi için tıklayınız.

Yorumlar


aytemiz amerikalılar,sırplar,hırvatlaroynar, Omerinde şansı varsa bench de oturup onlara çak yapar, bunu istemedigi icinmi bu elestiriler?
03-12-2016 05:10
vom Bireyler özgür kararlar verebilir diyorduk hep beraber, Ömer'in Amerikada kariyerine devam etmesi onun kendi seçebileceği bir hak olduğu gibi milli takımdaki antrenörlerinde onu milli takıma almamasıda hocaların hakkıdır. Bu gün yetiştiği yere saygı göstermeyenler yarın milli takımada saygı göstermeyebilirler örneğin; Enes Kanter. Fanatizmin gözlerimizi kör ettiği bir toplum olduk konu FB nin, GS nin, yada BJK nin oyuncusu olduğu zaman objektif olmayı bırakıyoruz. Bu çocuk FB altyapısında yıllarca oynadı FB ona oda FB'ye hizmet etti sonunda kendi tercihini yaptı. Buradaki esas problem şu bu çocukların üzerinde hiç bir hakkı olmadığı halde onların kariyerlerine yön vermeye çalışan Amerikan kolejlerinin bu denli rahat haraket etmesidir. Bunun altında NBA cazibesi yatmaktadır. FIBA , ULEB gibi kurumlar bu konuya bir çözüm bulamazlarsa Avrupa basketbolu büyük yara alacaktır.
23-03-2016 08:41
Özgüreda Koskoca bir ülkenin tüm spor branşları bir adamın elinde oyuncak olmuş. Hukuk adalet bön bön bir kaçığın hareketlerini izliyor.
22-03-2016 17:34
ömer bozer Bir oyuncu NBA de oynamaya karar verdi diye milli takımdan çıkartılamaz. Başkaca bir sebebi varsa federasyonun bunu açıklaması lazım. Yoksa da o federasyonda bu karara ortak olan başkan dahil her üye görevini kötüye kullanmış demektir. Kişisel nedenlerle milli takıma zarar veren her kimse/kimler ise o görevlerde bulunmamalı.
22-03-2016 16:13
Tunay Kaya Pişmiş tavuk olmuş gencecik çocuk
22-03-2016 13:41
bora fettulah gülen yüzünden olduğu söleniyor çünkü okudğu okulda o cemate aitti
22-03-2016 12:36
göksel herkes ne kadar ömer faruğu düşünür olmuş .milli takımdan çıkardılarsa en güzelini yapmışlar ekmek yediği yere ihanet eden cezasını bulmalı.
22-03-2016 11:52
ErhanXk Fenerbahçeliyim. Önce federasyonun ve daha da önemlisi Ömer'in açıklamasını dinlemek lazım. Eğer ki bu karar Ömer'in NCAA tercihinden dolayı ise büyük rezilliktir. Oyuncu kariyerini şekillendirmekte özgürdür. Bazıları Ömer gibi Avrupa'nın en önemli potansiyelli oyuncularından birine böyle bir şey yapılmaz demiş. Ne yani Ömer sıradan bir oyuncu olsaydı yapılanlar meşru mu olacaktı. Böyle adaletsizliğin olduğu yerde başarı da gelmez huzur da... Ondan sonra koca milli takıma oynayacak oyuncu bulamayız. Çünkü hakediyoruz.
22-03-2016 00:46
Burcu Doğan Şu yorum yapanlara bakılınca nasıl fanatik amigo oldukları gözle görülüyor.Birincisi kizer olayında kimin kimin federasyonu olduğu görüldü nerdeyse oradan bile bir madur cıkarıcaktınız.İkincisi bu ülkede Galatasaray küme düşmesin diye playof sistemini federasyon değiştirdi kimin federasyonda nasıl etkisi olduğunu iki olayda gördük.Gelelim olaya Ömer faruk üniversiteleri erkenden gidip gezmek için proğramı olduğu için katılmak istememiş dolayısı ile kadrodan bu yüzden çıkarılmış.İkincisi enes avukatlığı yapanların asıl derdi Fenerbahçe olduğunu anlıyoruz.Çünkü enes hiçbir zaman milli takımda oynamak istemedi NBA ya gittiği ilk sezon kendi ağzı ile milli takımda oynamak istemediğini kendi açıkladı.Sonrasında da uyduruk sakatlıklarla süreklı gelmedi.Ama siz gercekleri değil işinize geleni gördüğünüz için bu gerçekler işinize gelmiyor.Şuanda gelmek istiyormuş havası vermesinin tek nedeni birilerinin onu konuşturması.
22-03-2016 00:45
Seyfi Paul TBF'yi yöneten ve yönlendiren kim? Aziz Yıldırım. Bu kararın neyi şok ben onu anlamadım. Bu çocuğun bunların geleceği belliydi zaten.
22-03-2016 00:39
mojo Ömer’in yaptığını "bu çocuk sadece kendini düşünüyor" diye lanse etmek, hele ki bunu Obradovic gibi birinin yapması büyük hayal kırıklığı. Ömer'in verdiği kararın doğruluğu da yanlışlığı da ilk önce kendisini etkileyecek. İki tarafın anlattıklarına bakılırsa burada kalacağım diyip kulübün arkasından iş çevirmiş değil, NCAA hedefi zaten varmış. FB, Avrupa'daki birçok kulüp gibi, emek verdiği oyuncudan faydalanamadan ABD'ye kaptırmak konusunda haklı. Ama bunun muhattabı genç oyuncular değil, federasyonlar ve FIBA. Bunların Ömer'e zarar vermekten başka ne getirisi var? İntikam güdüsü mü, altyapıdaki diğer oyunculara gözdağı mı? Kulübüyle arasında geçenler bir yana, görevi ülke basketbolunu geliştirmek, yaymak, gençlere sevdirmek, basketbolcu yetiştirmek olan federasyonun olaya böyle taraflı bir şekilde dahil olup, gencecik ve potansiyelli bir çocuğun önüne böyle ket vurmasına inanamıyorum. Şu ülkedeki ortamın pisliğine ve anlamsızlığına bakınca Ömer doğru kararı vermiş demeden edemiyorum.
22-03-2016 00:06
gsbanvit FB başkanı rica eder Ömer Faruk kadrodan çıkarılır, malum birileri rica eder Enes Kanter kadroya alınmaz. Basketbolun masumiyetini de bitirdiniz; kişisel çıkarlarınızı ülkenin milli takımların menfaatlerinin önüne tutarak.
21-03-2016 23:14
Emre Bu karar gerçekten de anlaşılmaz bir karar. Hatta saçmalığın dik alası. Siz ne zannediyorsunuz kendinizi? Ali kıran baş kesen mi? Yazıklar olsun.
21-03-2016 23:06
desova Rezillik! böyle birşey nasıl mümkün olabiliyor ya? oyuncu istediği kararı vermekte hür değil mi? türkiye de federasyonlar özerk diye biliniyor ama hepsi aziz yıldırıma bağlı bir bakanlık gibi. federasyonun oyuncuya tavır alması için oyuncunun milli sorumluluklarına karşı duyarsız olması gerekiyor. oyuncunun kulübü ile yaşadığı sorun nasıl olur da milli takımlara sıçrar. cidden akıl almaz, birilerinin artık fenerbahçeye dur demesi gerekiyor. eğer böyle devam edecekse diğer spor kulüpleri faaliyetlerine son versin. bütün sporcular fenerbahçe spor kulübünden lisans alsın. zaten bu çocukların gelecekleri ile ilgili karar almalarına izin verilmesi çok saçma, onları 9 ay karnında taşıyıp büyüten fenerbahçenin himayesinden çıkmak büyük suç.
21-03-2016 22:55

Yorum Yazın


Tweetlerimiz