ÖMER FARUK YURTSEVEN'E 8 MAÇ CEZA
11.10.2018 - 19:35

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, davet edildiği A Milli Takım kadrosuna katılmayan Ömer Faruk Yurtseven hakkındaki kararını açıkladı.

TBF'den yapılan açıklamada, milli takımın 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 2. Tur I Grubu'nda geçen ay oynadığı Karadağ ve Slovenya maçlarının kadrosuna davet edilmesine rağmen katılmayan Ömer Faruk'un 8 müsabakadan men edildiği bildirildi.

20 yaşındaki Ömer Faruk, ABD'de Georgetown Üniversitesinde eğitim ve spor hayatını sürdürüyor.

Yorumlar


suat gecen sene ersan gelmediginde de demegini birakmayanlar olmustu. hatta isi askerlik goreviyle ozdeslestiren yazarlar vardi. ama adam bu sene geldi catir catir oynadi ve gitti. omer de yarin obur gun milli maclara yeniden gelmeye karar verir ve yine bugun konusulan her sey laf-i guzaf olarak gecmiste kalir gider. anlik gaza gelmelerle is yapan veya beyanda bulunan ama hafiza yonunden de bir hayli sikintili beser profilinin cografyamizdaki hakimiyeti malum... o yuzden hic merak etmeyin, hatta hic aska da gelmeyin; bugunler de unutuluverir. allem eder kallem eder yine bir gunde rezil ettigimizi ertesi gun vezir de ederiz :)
15-10-2018 16:20
sporsever Başkaları gelmediğinde ceza verilmedi. Askerliğin satışta olduğu bu ülkede vatanseverlik taslayan obra goygoycuları işlerine gelmedikleri zaman Türk oyuncuları asıp keserler. Ne o şimdi Faruk'a muhtaç mı kaldınız ? Sevgili Obra'nızın zincirini parçalayıp doğru olanı yaptığı (çekip gittiği) zaman da pek kızmıştınız. Aklı olan basketbolcu Avrupa-Amerika-Çin demeden bu ülkeden gidip şu yabancılar çöplüğü liginden uzak durmalı.
15-10-2018 00:16
drogba @son cigirtkan, A Milli Takımımızda Euroleague şampiyonu bir takımdan kaç oyuncumuz var ki? Omerin yapmış olduğu tercihleri hazmetmek sagliga daha faydali olur kanaatindeyim…@Deniz, Tbf nin gorevi diyalog yollarini acik birakip sporcuyu kazanmak olmali , gelmesini engellemek değil...
13-10-2018 11:51
kuzey34 Türk Basketbolunda Tarihi Seferberlik Başladı demistiniz. Bu projenin çocuklarımızın spor ve egitimle buluşmasının ne denli önemli olduğu konusunda ayrı bir vurgular yapmistiniz. Gencimiz hem Milli takim seviyesinde hemde spor ve egitimini basariyla surduruyor. Bu ceza kendi soyleminizle ters. Olmadi...
12-10-2018 18:56
Emel. ballokum bence senin düşüncede sakat bunlar ligi kullanıcak yabancı kısıtlanıcak oynicaklar gidicekler NBA ya sonra ee gelmiyor oldu babanızın eşeği var kulüplere ettirin zararı sonra gelmiyor kendilerini oraya atana kadar millilik olmaz baştan söylicen ozaman yabancı sayısı neden azalıyor ozaman enayimi bu kulüpler. Burayı basamak olarak kullan sonra NBA ya git gelme bir daha oldu.
12-10-2018 17:22
Nurdan Karahan Şakamı bu adam zaten gelmiyor bu ceza değilki ödül. Yarın çıkıp NBA ya gidin bizi temsil edin sanki zeytin peynir tanıtıcaklar. Yahu akılvar fikir var senelerdir bu böyle ersanın da son anda getirildiğini biliyoruz NBA ya oyuncu göndermeye çalışmak yerine ligdeki yerlileri kollayında gelişeni tutması için kulüplerin yaş kriterleri getirinde yabancı kuralı diye uyguladığınız sistem dibe vurmasın yoksa bir iki senede büyük kopmalar olur ligden kimse salak değil yetiştir gönder kafası yaşasın herkesin hedefleri var para kumdan toplanmıyor. Sorsan milli takım herşeyden önde gelir derler NBA ya gitmesi için destekledikleri ömer dakkika bir gol bir yaptı hala destekliyorlarmı acaba bu kafalar dicem ama bunların mantık değişmez.
12-10-2018 17:19
mert Çok önemli yetenek saçma sapan cezalarla çoçuğu Milli takımdan soğutacaklar adamın açıklaması var 8 maçlık ceza baya garip olmuş ceza kaldırılmalı
12-10-2018 12:26
Deniz Vatan sevgisi içten olacak. Çocukta bu sevgi yoksa ismi Ömer Faruk olsa ne yazar soyadı Yurtseven! olsa ne yazar. Ceza büyük bir ihtimalle ilgili mevzuat gereği verildi. Milli takım forması giymek bir sporcu için en büyük şeref olmalı. Böyle düşünülmediğinde gönüllü olması gerekir gibi ilginç yorumlar da gelebilir.
12-10-2018 09:08
Son Mohikan Bu çocuk, Fenerbahçe'de olduğu yıllarda takımın kendisine ihtiyacı olduğu tek bi zaman olmuştu. Vesely sakattı ve uzun olarak sadece Udoh, Antiç kalmıştı oynayabilen. Koç Obrodoviç, bu çocuktan katkı almayı planlamıştı o dönem için. Ama bu çocuk naptı, takımın kendisine ihtiyacı olduğunu bile bile ABD'deki bilmem ne kampına gitti Obradoviç'e sorma gereği bile duymadan. Obradoviç'in açıklamaları. https://www.youtube.com/watch?v=ThUHaROgSvE Obradoviç gibi oyuncuda ilk baktığı şey karakter olan bi koçun, karaktersizliği yüzünden A takım kadrosundan çıkardığı çocuktur bu Ömer Faruk. Ne beklenir ki bundan.
12-10-2018 09:06
ozzy şaka herhalde, adam gelmek istese ne olacak saçmalığın daniskası :)
12-10-2018 08:33
ballokum Hiç güleceğim yoktu. Klasik kafanın verdiği ceza böyle olur ancak. Zaten gelmek istemeyen adama ödül gibi ceza. Ya bırakın bu saçmalığı... Bu işin cezası filan olmaz. Bu iş gönüllü yapılan bir iştir. Gelmezse gelmez adam. Zorla değil ya. Oyuncular köle mi? Askerlik bile parayla yapılıyor artık. Türkiye'de olsa adam, şimdi aforoz edilirdi. İyi ki burada oynamıyor, yoksa adamın ne vatan hainliği kalırdı, ne soysuzluğu(!).
11-10-2018 19:48

Yorum Yazın


Tweetlerimiz