Ömer Faruk Yurtseven: Vize sebebiyle seyahat kısıtlamam var
17.08.2018 - 22:18

2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 2. Tur I Grubu'nda Eylül ayında Karadağ ve Slovenya ile karşılaşacak Türkiye'de Ömer Faruk Yurtseven'in kadroya çağrılmasına rağmen geri dönüş yapmamasının detayları netleşiyor.

İlk olarak milli takım medya gününde konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan, Ömer Faruk Yurtseven'den dönüş alamadıklarını ve bu sebeple cezai yaptırım uygulanacağını açıklamıştı.

Önümüzdeki sene NCAA'de Georgetown forması giyecek Ömer Faruk Yurtseven ise bugün kişisel Twitter hesabından açıklama yaptı. Elinde olmayan sebeplerle milli takım davetine katılamadığını söyleyen Yurtseven'in açıklaması şu şekilde:

"Türkiye Milli Takımı'na çağırıldığım için gururluyorum ancak bu inanılmaz fırsatı kaçıracağım için de pişmanlık duyuyorum. Ne yazık ki F1 vizesi prosedürleri ve akademik sorumluluklarım gereği seyahat etme kısıtlamam var. Ama ülkem Türkiye'yi Eylül ayındaki elemelerde destekliyor olacağım."

Yorumlar


sergio amerika'dan herhangi bir okuldan teklif alsa aile, sevgili, çevre düşünmeden kanatlanarak gidecek adamların gömdüğü sporcumuzun aforoz edilmesi son derece yanlış hele hele bunun Federasyon tarafindan yapilmasi dusundurucu.. Federasyon klüplerden önce Milli Takımın menfaatlerini korumak zorundadır.. Hiçbir klübün maşalığını yapmamasi lazim.. adam kulübunden gelen profesyonel teklifi efendi efendi kabul etmedi ve tercihini amerika'da egitim gorerek nba'e girmekten yana kullandı.. yolu açık olsun, umarım komple bir oyuncu olarak nba'e adım atar.. berk uğurlu ve egehan arna örneklerine bakarsanız zaten bu adamın neye göre karar verdiğini anlarsınız..
07-09-2018 12:56
sporsever Obra'yı papağan gibi tekrarlayan fanolar ne kadar da hevesliler genç oyuncuyu asmaya. Çocuk gitmekte çok haklıydı. Gelmemekte ? Onun önünde bir yığın kötü örnek varken kimse ahlak polisliği taslamasın, etrafına baksın.
25-08-2018 16:59
selim Yetenekli bir genç üst düzey sporun yanında iyi bir eğitim de istiyor.Buna saygı duymak lazım çünkü bunun için en iyi ortamı sağlayan ABD.Bagli oldugu yerdeki kurallara uymasina izin verilmeli ve başarılar dilenmeli.Ömere bu tepkiyi veren idareciler bilmiyorlarmi ki diger ulke takimlarindaki Ncaa sporcularida gelemiyorlar! Ama işin özü şu Federasyonla Ncaa cok farkli yapilanmalardir.Birbirlerinden bagimsizdirlar.Federasyon Ncaa ile yaptigi yazismalardan istedigi izinleri alamamistir ve istedigi sonucu almak icin sporcuya baski yapmayi tercih etmistir!!!Sporcuda surekli okulu ve Ncaa kurallarina bagli oldugunu ifade etmistir.Tüm mesele ve kızgınlık bundan ibarettir.Federasyonun bunu kamuoyuna başka türlü yansıtmasını hiç doğru bulmuyorum.Esas rahatsız oldukları noktayı açıkça paylaşsalar daha iyi olurdu.En azından bundan sonra buna benzer yaşanabilecek durumlar için Federasyon gerekli düzenlemeyi yapar her iki tarafı koruyabilecek önlemler geliştirebilirlerdi.
18-08-2018 19:23
Levo Bu bilgileri direk federasyona söylemek çok mu imkansızdı. Twitter üzerinden haberleşmek çok samimiyetsiz ve ayıp değil mi .
18-08-2018 14:26
Mortmama Valla mı ? Delikanlı gibi "gelmiyorum" desene bari en azından cesaretini alkışlardık. Seyahat kısıtlaması varmış ? Hadi oradan...
18-08-2018 12:29
kuzey34 cezai yaptırım uygulanacağını aciklamismis, taraftarin onune atarak cezayi verdin zaten sark kurnazi, akil hocanda yapmisti aynisini. topunuz gelin
18-08-2018 12:24
Tayfun Tabi tabi tabi...... Fenerbahcedende nasıl ayrıldığını Biliyoruz.....aynen söyledigin gibidir eminim!
18-08-2018 10:00

Yorum Yazın


Tweetlerimiz