Olympiacos oyuncuları milli takımlara katılmama kararı aldı
13.11.2017 - 20:39

Olympiacos'lu 6 oyuncu Strelnieks, Milutinov, Papapetrou, Papanikolaou, Mantzaris ve Printezis gelecek Dünya Kupası Elemeleri'nde milli takımlara katılamayacaklarını açıkladı.

"Çocukluğumuzdan beri her türlü Milli Takım çağrısına gidip, ailelerimizden haftalarca uzak kaldık. Yorgunluk, sakatlık gibi etkenleri gözardı ettik. 

Pek çok sakatlık yaşasakta her zaman çağrılara ayak uydurduk.

Bunu saygı, adanmışlık ve sevgiden ötürü yaptığımız için asla şikayetçi olmadık. Ancak, son zamanlarda ortaya çıkan yeni takvim durumu bizi istenmeyen bir konuma soktu ve bundan dolayı FIBA 2019 Dünya Kupası Elemeleri'nde milli takımlarımıza katılamayacağımızı açıklıyoruz.

Euroleague maçları önümüzdeyken, EuroBasket 2017 sebebiyle sezon başı hazırlıklarını kaçırdığımız takımlarımızdan ayrılmanın şu noktada pratik olarak imkansız ve profesyonelce bir davranış olmayacağı anlaşılabilir bir durum olmalı.

Umarız bu durum yakında düzelir ve biz de milli takımlarımıza tekrar yardımcı olabiliriz."

Yorumlar


cevdet madem çok göreve hazırsınız o zaman buyurun afrin harekatına katılın. OLY yerlileri doğru iş yapmış cskanınkilerin ne diyeceği önemli.
14-11-2017 08:48
ballokum Şunu kabul edelim artık. Milli Takım maçları tarihe karışacak. Zaten insanların daha az derecede olsa da milliyetçilik duygularını okşayan uluslararası kulüpler maçları var. Bunlar yeter de artar bile insanlara. Ben FİBA gibi bir kuruluşu zaten anlamıyorum. Bu güya ülke federasyonlarının düşüncelerini içinde barındıran, ona göre şekillenmiş bir kuruluş olması gerekirken, seçili 3-5 demanslının kendi dar fikirlerini ülke takımlarına empoze etme kuruluşu gibi. Hani hükümet üyelerini seçiyor ama hükümet halkı takmıyor, kendi borusunu, gizli gündemini takip ediyor gibi. Bunu ancak burası gibi az gelişmiş ülkelerde yaparsınız da...FIBA, Türkiye midir?
14-11-2017 08:27
S.E. bu sorun bütün eurolig takımları olan ülkelerin ortak sorunu. ve kimsenin kimseye kızma hakkı yok. detome f.bahçe için ülkesinin formasını giyemeyeceğini belirtirken takımında yerli oyuncular ülke milli takım formasını giyerse tezatlık olmazmıydı? bu sorun serinkanlılıkla çözülebilir. nasıl melih e kızmamamız gerekiyorsa grev kırıcı! diye doğuşa da kızmamak lazım. burada belki şöyle bir çözüm olabilirdi. milli takım koçu ile efes ve f.bahçe koçları karşılıklı görüşüp en azından ihtiyaç olacak pozisyon için bir iki oyuncu için fedakarlık istenebilir. bir çözüm yolu tartışmaya açık ama en azından bir fikir.
14-11-2017 08:27
winslow Yunan basketboluna vurulan bu hain darbeye karşı tüm Yunan milletini birlik olmaya çağırıyorum!
14-11-2017 01:07
KingJames Kardeşim bize ne ... önemli olan Fenerbahçeli oyuncular kaçırmıyorsak fesatlıktan milli mesele haline getirip vurmaya çalışmamız. gerisi teferruattır..
13-11-2017 22:55
ertan ürkmez Vay be Yunanistan'da da vatan hainleri çokmuş. Doğuş gibi bir grev kırıcı çıkaramadılar. Koskoca Yunanistan, olacak iş değil...
13-11-2017 21:45
Basketsever Bravo, milli duyguları kullanarak şantaj yapmaya çalışan dinazorların elindeki son silahta boşa çıkacak.
13-11-2017 21:13
Yerlici Recai İyi ki yerli ve milli duygularım Yunanistan'a ait değilmiş. Yoksa Oly'nin yerli oyuncularını da vatan haini ilan etmek zorunda kalacaktım :'(( Neyse ki burada her şey harika... Mesela Doğuş Balbay çıkıyor, göreve hazırım diyor. Ben de böylece Doğuş Balbay'ın bu sözleriyle kendimden geçip, Doğuş gibi düşünmeyen oyunculara çemkirme şansına sahip olabiliyorum. Ama Oly'i bir yandan yerlilere çok şans veriyor diye övüp, diğer yandan milli takıma katılmama kararı dolayısıyla yermek, benim gibi biri için oldukça zor olabilirdi. Oh be! Dediğim gibi, iyi ki Türkiye'de doğmuşum! Buradaki popülizm ve hamaset anlayışı da sağolsun, bana ve benim gibi düşünenlere her zaman çok güzel prim çıkıyor.
13-11-2017 20:55

Yorum Yazın


Tweetlerimiz