Olympiacos ligde B takımı ile oynayacak
20.07.2019 - 11:42

Yunanistan 1. Basketbol Ligi'nde Panathinaikos ile yaşadığı olaylar sonrasında Yunanistan Basketbol Federasyonu tarafından 2. Lig'e düşürülen Olimpiakos, gelecek sezon B Takımı ile mücadele edeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz sezon Panathinaikos ile yaşanılan olaylar sonrasında maçlara çıkmayan ve bu sebeple Yunanistan Basketbol Federasyonu tarafından küme düşürülen Olympiakos, yerel ligle ilgili kararını verdi.

Olympiakos, yaptığı açıklamada, Yunanistan İkinci Basketbol Ligi’nde mücadele etmesi için “B takımı” oluşturacaklarını ve o takımın yerel ligde oynayacağını belirtti. Olimpiakos, as takımının sadece EuroLeague’de mücadele edeceğini duyurdu. 

Böylece altyapı ağırlıklı bir takım oluşturacak Olympiakos, maçlarda başka bir takım ismiyle yer alacak. Bu hamleyle birlikte Olympiakos, Yunanistan Kupası'na katılabilecek. 

Olimpiakos Yunanistan Ligi normal sezonu son hafta maçlarında Panathinaikos hakkında kurallara aykırı teşvik iddiasında bulunmuş, Yunanistan Basketbol Federasyonu ve Yunanistan Hakem Birliği'ne savunma dilekçeleri sunmuştu.

Panathinaikos ile oynanacak Yunanistan Ligi play-off serisi ilk maçına çıkmayan Olimpiakos, kurallar gereği küme düşürülmüştü. 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz