Mahmuti: Kimlik oluşturmaya çalışıyoruz
30.01.2018 - 15:43

EuroCup Son 16 Turu E Grubu beşinci maçında Darüşşafaka Basketbol’a konuk olacak olan Galatasaray Odeabank’ta Oktay Mahmuti, Henry Walker ve Dwight Hardy karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu.

Oktay Mahmuti, "Grupta kaderimiz maalesef kendi elimizde değil. Biz üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız. Yoğun bir maç trafiğinden çıkıyoruz. Seyahat programımız da zorluydu. Darüşşafaka karşısında elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Hem savunma hem hücum tarafında düzeltebileceğimiz birçok şey olduğuna inanıyorum. Burada bir kimlik oluşturmaya çalışıyoruz. Her maç daha iyiye gitmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Henry Walker, "Zorlu bir maç olacak. Oldukça güçlü ve rekabetçi bir takıma karşı oynayacağız. Grupta şansımızı devam ettirebilmek için kazanmamız gerekiyor. Koçun talimatlarına uymamız ve gösterdiği oyunları başarıyla sahada uygulamamız gerekiyor.” diye konuştu. 

Dwight Hardy ise “Grup liderine karşı oynayacağız. Zorlu bir maç trafiğinden çıkıyoruz ama amacımız kazanmak olacak. Koçun bize söylediklerini sahaya yansıtmamız gerekiyor. 40 dakika boyunca oyundan düşmeden mücadele etmeliyiz. Önceki iki galibiyeti de böyle almıştık. Grupta şansımızı sürdürmemiz için çok kritik bir maç, bu yüzden yarın kararlı şekilde sahaya çıkmalıyız.” dedi. 

Yorumlar


Fotsis Bu maç, hem takımın bir ivme yakalaması açısından hem de gruptaki iddasını devam ettirmesi açısından çok önemli bir dönüm noktası.Savunma faktörü ve dış atışlar olayı belirler.
31-01-2018 09:05

Yorum Yazın


Tweetlerimiz