Oğuz Savaş: Filipinler'den RİO biletiyle dönmek istiyoruz
02.07.2016 - 12:49

Filipinler'in başkenti Manila'da 5-10 Temmuz'da düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Takımı'da kadrosunda yer alan milli basketbolcu Oğuz Savaş, Manila'dan olimpiyat bileti alıp dönmek istediklerini söyledi.

Oğuz Savaş, elemeler için kısa sürede iyi hazırlanmaya çalıştıklarını dile getirerek, "Herkes gayet istekli ve çalışkan. Çok şükür şu ana kadar ciddi bir sakatlık da yaşamadık. Filipinler'den olimpiyat biletini alıp, dönmek istiyoruz." dedi.

Milli basketbolcu Oğuz, 2015-2016 sezonunda çok az süre aldığını vurgulayarak, "Ben bu sene neredeyse hiç oynamadım. Diğer oyunculardan da 20-25 dakika süre alan çok fazla kişi yok. Bu sene ciddi sorumluluklarla oynayan 3-5 kişi sayabiliriz. Tabii ki bu bizim için bir dezavantaj olacak ama bunu mazeret olarak kullanacak bir durum yok. Oynamıyoruz, yabancı kuralını bahane edip oynamama gibi bir durumumuz da yok. Kulüplerde de çok fırsat bulamıyoruz. Türk oyuncular olarak kendimizi göstermemiz gereken yer artık milli takım. Olimpiyatlara kalıp başarılar yakalarsak milli takımda kendimizi gösterebiliriz." ifadelerini kullandı.

Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Darüşşafaka Doğuş'ta forma giyen Oğuz, takımın başına başantrenör Davit Blatt'ın getirilmesiyle ilgili şunları söyledi: "David Blatt çok kariyerli bir hoca. THY Euroleague şampiyonluğu yaşamış, NBA'de final oynamış gerçekten çok iyi bir koç. Ben de şu an için takımdayım. Takımda yer almak için o yarışın içerisine girmeye çalışacağım ama şu an için bana gelen ya da söylenen bir haber yok. Net bir durum yok ama takımda kaldığım sürece takımın içinde olmak için elimden geleni yapacağım ve çalışmaya devam edeceğim."

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz