Obradovic: Taraftar bize inanılmaz bir enerji veriyor
06.01.2017 - 23:45

Turkish Airlines Euroleague 16. hafta mücadelesinde Emporio Armani Milano'ya karşı alınan 86-79'luk galibiyet sonrası Fenerbahçe koçu Zeljko Obradovic galibiyetin önemini vurgulayarak şunları söyledi:

"Euroleague’de zor bir maçı daha geride bıraktık. Rakibimiz, şu anda olması gereken yerde değil. Çok kaliteli bir takım ve nasıl basketbol oynamaları gerektiğini biliyorlar. Aslında her şey agresiflikle ilgili. Savunma açısından tembel başladık. Genelde 6 sayıyla oynayan Kalnietis'e daha fazla sayı attırdık. Bazı bölümlerde sayı atmalarına izin verdik. İlk yarının bitimine 1 buçuk dakika kala 7 sayı öndeyken, rakibin sayı atmasına izin verdik ve bu da tamamen tembellikle ilgili. Üst üste iki 3 sayı yedik. 3 faul aldık, antrenmanda da bunu konuşuyoruz ve bu fauller çok önemli. Top kayıpları da çok kötüydü ve maçı da gördüğünüz şekilde oynadık. James Nunnally’nin 3 sayılık atışı maçın kaderini değiştirdi. Güzel bir salonda oynadık ve bu sayede de maçı kazandık. Milano’nun da şansı vardı ama şans bizim yanımızdaydı. Avrupa Ligi’nin 2.yarısına galibiyetle başlamak çok önemliydi. Taraftarımıza da teşekkür ederim, çok güzel bir atmosfer yaratıp bize inanılmaz enerji veriyorlar."

Vesely-Ahmet Düverioğlu rotasyonuyla ilgili olarakta konuşan Obradovic şu ifadeleri kullandı:

"Ben antrenör olarak oyunu hazırlıyorum ve maçın içerisinde ne şekilde gerekiyorsa öyle uygulamalar yapıyorum. Hafta içerisinde oynadığımız hazırlık maçında Ahmet çok iyi oynadı ve hak etti. Vesely her zamanki gibi ve en önemli oyuncularımızdan bir tanesi. Aynı şekilde Berk’ten de bahsetmek istiyorum. Kendini çok geliştiriyor. Bu şekilde devam ederse oynayacaktır. Pazar günü Beşiktaş maçımız var. Yeni hikâyemiz hızlı bir şekilde geliyor."

Yorumlar


BUD @rim desteğin real madrid serisindeki gibi olmadığına katılıyorum. bu durum rakibin kim olduğuyla ve maçın önem derecesiyle alakalı. cska, baskonia, oly, pao, maccabi, barca maçlarında ve playoff için durum farklı olacaktır mutlaka. ama şunu söyleyebilirim salondaki sesle televizyondaki ses cidden farklı.
07-01-2017 14:43
fb daima büyük hoca, iyi ki birileri sayesinde ! buraya geldin yoksa ne olurdu halimiz...)))
07-01-2017 13:15
rim Ben televizyondan izledim. Giden arkadaşların ayağına sağlık, kesesine bereket. Bu projeyi yaşatan sizlersiniz. Ancak önümüzde geçen seneki Madrid serisindeki tribünler var kıstas olarak. Nasıl olabileceğini gördünüz. Takım sahada can çekişirken (konsantrasyon ya da motivasyon eksikliği) tribünlerin sessiz kalması rahatsız ediyor beni. Sizi etmiyor mu? Oyuncunu motive etmekten bahsediyorum. Taraftar o enerjiyi oyuncuya geçirdi mi fark yaratıyor çünkü parkede. Takım bocalarken taraftar çıkıp en yüksek sesten iki marş okusa takım toparlayacak gibi geliyor bana, ondan kızıyorum neden yapmıyorlar diye. Madrid serisini nasıl süpürdüğümüzü gördünüz. Koç da buna vurgu yapmış zaten. Aynı gemideyiz, hemen herkes defansa dizilmesin. Belki hatalıyım, duygusal yaklaşıyorum. Saygılar.
07-01-2017 13:14
BUD espriler tabi güzel. her maç tribündeyiz, dün de oradaydık. ilk yarı gereken yerde ve artarak çok kez tribün desteği verdi. ikinci yarı da destek gayet güzeldi. eğer bütün maç futbol tezahüratı bekleniyorsa bizim salonda olmaz.
07-01-2017 11:45
ballokum @Rim'in de esprili bir şekilde söylediği gibi seyirci uyuyordu ilk yarı.. Marşla falan biraz uykudan uyandı...
07-01-2017 10:41
BUD dışarısı çok soğuk, içerisi çok sıcaktı.adapte olmamız biraz zaman aldı;)
07-01-2017 10:15
Hacıbeyabi Ayrıca kaşının üzerinde gözün var koç.
07-01-2017 06:17
rim İlk yarıdaki taraftardan daha gürültülü kütüphaneler gördüm, koç.
07-01-2017 00:01

Yorum Yazın


Tweetlerimiz