Obradovic: Oyuncularımla gurur duyuyorum
08.01.2017 - 23:14

Spor Toto Basketbol Ligi mücadelesinde Beşiktaş Sompo Japan'ı deviren Fenerbahçe'de koç Zeljko Obradovic maç sonu açıklamalarında şunları söyledi:

"Sıralamada lideri belirleyecek bir maç oldu. Beşiktaş Sompo Japan bu sezon çok iyi basketbol oynuyor. Savunmayı çok değiştiriyorlar. Çok iyi bir takımlar. Özellikle Stimac Türkiye Ligi’ni domine ediyor. Bütün takımlar ona karşı çalışıyor şu an. Hem Avrupa’da hem de Türkiye Ligi’nde çok iyi durumdalar. Tebrik ediyorum onları. Zor maç olacağını bilerek geldik çünkü bu atmosferde maç oynamak gerçekten zordur. Aynen de öyle oldu. İlk yarıda skor üretmelerine neredeyse her pozisyonda izin verdik. Bizim potamızın altını da ribauntlarda domine ettiler. Biz sadece ikinci çeyrekte 2 tane ribaunt alabildik. Üçüncü çeyreğe de kötü başladık, fazla sayı üretmelerine izin verdik. Bu tarz şeyleri değiştirmemiz gerekiyor. Üçüncü çeyrekte yaklaşık 12-13 sayı gerideyken savaştık ve geri geldik. Özellikle agresif tam saha savunmamızla… Hücum açısından da topu çok iyi kullandık. Ali Muhammed’in üçlüğüne kadar kaçırdık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Hepsi aldıkları sürede çok iyi oynadılar. Özellikle de Bogdanovic’in dönüşü bizim için çok faydalı oldu. Oyuncularımın hepsiyle gurur duyuyorum. Özellikle Udoh 37 dakika oynadı. Kostas, Nunnaly, Datome ve Ali Muhammed’in de kararlılığıyla hepsi çok iyiydiler. Beşiktaş Sompo Japan’a da Avrupa’da başarılar diliyorum"

Jan Vesely için de değerlendirmede bulunan tecrübeli koç "Oynadığı dakikalarda çok iyiydi. Doğru şeyler yaptı. Bizim için dördüncü faulü alması sorun oldu. Takıma çok daha fazla katkıda bulunabileceğinin farkında olduğuna inanıyorum. Sadece o değil, bütün oyuncular" diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar


YELDEĞİRMENLİ Allah aşkına ! bırakın artık otobüste koltuk seçer gibi 3 numarayı 4 numarayı. Basketbola önem verin.
09-01-2017 13:53
Hopsin Ah vah diyorum Antiç'in yerine bir 4 numara alınsa.
09-01-2017 00:03
Hasan Gencer Biz de senle gurur duyuyoruz Hocam, her koç seni izleyip bir şeyler öğrenmeye çalışmalı...
08-01-2017 23:18

Yorum Yazın