Obradovic: Önemli bir galibiyetti, yarın hayat devam ediyor
20.03.2018 - 23:07

Turkish Airlines EuroLeague 26. hafta mücadelesinde Maccabi Fox Tel Aviv'i Ülker Sports Arena'da 87-73'lük skorla mağlup eden Fenerbahçe Doğuş'ta koç Zeljko Obradovic, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"İlk çeyreğe çok tembel başladık. Savunmamız Maccabi'ye karşı oynayacak seviyede değildi. İkinci çeyrekte herşeyi değiştirdik, daha tam saha oynadık, top çalmalarımız oldu ve savunmamız daha iyiydi.

İkinci yarıda da bu şekilde oynamaya devam ettik, bu çok önemliydi, pek çok dakikada iyi oynadık. Maccabi bireysel olarak çok kaliteli bir takım, fazla isolation oynuyorlar, Tel Aviv'deki maçı hatırladık. 

Önemli bir galibiyetti, yarın hayat devam ediyor, sabah erken saatte Belgrad'a gidiyoruz. Taraftara atmosfer için teşekkür ediyorum. 

Herkesin sağlıklı olması çok önemli, 2 günde bir maç oynuyoruz. İyi başlasanız da aynı konsantrasyonu maçın sonuna kadar devam ettirmeniz gerekiyor."

-Basket Dergisi içeriğidir, kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.

Yorumlar


Obra Efendi Diyen Duayen objektif görüşleri adına @acun lütfü acun ve @Kamil Mataracı isimli yorumculara teşekkür ediyorum.
22-03-2018 19:08
acun lütfü acun Obra Efendi diyen ve kendini "duayen" ilan eden arkadaş. Belli ki çok kompleklisin lakin o yönün beni pek ilgilendirmiyor. Yalnız yakınında bulunanlara kolay gelsin derim..
21-03-2018 12:38
Kamil Mataracı Maccabi biraz da fikstür avantajıyla zaten ilk 8'de kalıp durdu, Baskonia biraz geç de olsa yerini almış oldu. İkili averajda da Maccabi'nin önünde oldukları için bu akşam kazanırlarsa farkı 2 maça çıkaracaklar. Maccabi oyuncu toplamında çok da kaliteli değil, bunda haklısınız fakat sorun bizim ön alanda birebirde geçilen çok fazla oyuncumuz olması, bu anlamda ters geliyordu. Güzel bir galibiyet oldu. Hatta FB'nin bu galibiyetini, Baskonia'nın genelde evinde aldığı galibiyetlere (tempo, sertlik) benzettim.
21-03-2018 10:16
Obra Efendi Diyen Duayen Kimse kusura bakmasın ama Obra Efendi'ye bir konuda katılamayacağım. Euroleague seviyesinde tüm oyununu isolation'a dayamış bir takım bana göre kaliteli de değildir, bu seviyenin de takımı değildir. Herhalde Obra Efendi burada rakibine tevazu göstermek istemiş.. Maccabi gibi takımlar iyi şut ortalaması yakaladıkları zaman bazı maçları şanslarının da yardımıyla kazansalar bile genellikle çabuk dağılabilen takımlardır. Fenerbahçe 2. çeyrekte savunmadaki vidaları sıkar sıkmaz kesik başlı tavuğa dönmeleri de bizzat oyun karakterlerindeki ucubikliğin bir göstergesi niteliğindedir. Ayrıca Baskonia'nın cillop gibi fikstürünü de hesaba katarsak, yine ilk 8'i bile göremeden evlerine dönecekler gibi durmaktadır.
20-03-2018 23:46

Yorum Yazın