Obradovic: Mükemmel bir maçtı
17.11.2017 - 23:14

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımı başantrenörü Zeljko Obradovic, CSKA Moskova galibiyetiyle ilgili Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

 

“Taraftarlarımız buraya geldiler ve bizi desteklediler. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Basketbolseverler için mükemmel bir maçtı. İlk 16 dakika mükemmel oynadık ama ilk yarı son dakikalarında her şey değişti. Konsantrasyonumuzu kaybettik ve maçın tüm seyri değişti. CSKA Euroleague lider takımı. Bir şekilde onlarda maça tutunma yolunu buldular. Biz de geri dönmeyi başardık. İzlemek istediğim bazı pozisyonlar var. Videoları izleyip neler olduğuna bakacağız. Uzatmada son saniyede Melli’nin bir atışı oldu. Sayılmayabilirdi, hakemler izledi ve sayıldı. 2 kez üst üste uzatma oynamak zor. Olympiakos maçında da yaşadık. Umarım bu kazancımız bize özgüvenimizi tekrar verir ve ilk yarıda oynadığımız gibi oynamaya devam ederiz. Oyuncuları tebrik ediyorum. Asla pes etmediler. Olympiakos maçında da böyle oynadılar”.


Kaynak: fenerbahce.org

Yorumlar


KingJames Obradoviç te kötü bu sene ya, guduriç, jason, falan filancıları sahneye alalım, Klayve başı krala sallayan tayfa buyrun şimdi..
18-11-2017 08:48
efesli Türk oyuncular neden oynatılmıyor dendiğinde aslında hatayı kendilerinde aramaları gerekiyor diye düşünüyordum. Fakat son Oly ve bu maçtaki Sloukas'ın maçı karşı tarafa verir nitelikteki hatalarına rağmen koçun onda ki ısrarını ve ufak bir hatada silip attığı Sinan ve Melih'i hiç kullanmamasını anlamak zor. Bu adamlar oynadıklarında ciddi katkı yapabilen kendini ispatlamış adamlar. Hele Oly maçında o kadar Sloukas ta ısrar etmek yerine biraz Melih-Sinan da kullanılsa Wanamaker yanında maç bizimdi belki de.. Saç baş yolduran Sloukas'ta bu kadar ısrar ve hiç Sinan/Melih'i düşünmemek maçı verdi Oly'ye... Bu kadar dışlar şekilde hiç oynatmamak senin oyuncunun kendine güvenini sarsar. Yarın bir gün kullanmak istediğinde bu sefer hakikaten oynayamaz duruma getirmiş olursun (tabi oyuncuların konsantrasyonlarını/çalışma seviyelerini yüksek tutmaya çalışmaları lazım). Diğer oyunculara hata kredisi daha fazla verilirken Melih Sinan en ufak hatada tü kada daha da forma yok... Anlayamadım.
18-11-2017 03:30
basketsever KİNG ZELJKO. düşman çatlattınız euroleague en bütçeli ve lider takımını deplasmanda hakem katliamına rağmen yeniyorsun. Saygıyla..
17-11-2017 23:26

Yorum Yazın