Obradovic: Madrid kazanmayı hak etti
21.05.2018 - 00:04

THY EuroLeague 2017-2018 sezonu final maçından sonra konuşan Fenerbahçe Doğuş koçu Zeljko Obradovic, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Öncelikle Real Madrid’i tebrik ediyorum bir kez daha şampiyon oldular. Daha önce de bahsettiğim gibi Madrid sezon boyunca pek çok sorun yaşadı. Bugün kazanmayı hakettiklerini düşünüyorum. Kendi oyuncularımı da tebrik etmek istiyorum, soyunma odasında onlarla gurur duyduğumu söyledim. Önemli değişiklikler sonrasında yine final oynamayı başardılar. Olağanüstü destek için taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Hangi salonda olursak olalım her zaman onların desteğini arkamıza alıyoruz. Her şeyin çok önemli bir parçası onlar.

Maçla ilgili olarak şuna inanıyorum, savunmamız normalde olması gerektiği gibi değildi ve bence bu çok önemliydi. İkinci olarakta bazı çok kolay şutları kaçırdık pota altında. Maçtan önce ve esnasında oyuncularımın şampiyonluğu ne kadar istediklerini görmek benim için inanılmazdı.

İki önemli uzunumuz faul problemi yaşadılar biz de oyun tarzımızı değiştirmeye çalıştık ama final maçı özelinde düşündüğümüzde daha fazla oyuncunun takıma daha fazla destek sağlaması lazım. O motivasyonları bugün yeterli değildi, onun da bir analizini yapacağız tabi. Yeniden şampiyon olmak için nelerin gerektiğini çok daha iyi anlayacağız o şekilde. Tek bir oyuncudan bahsetmiyorum takım olarak düşünüyorum.

Özellikle ilk yarıda bir kaç pozisyonda çok kötü reaksiyon gösterdik. İkinci yarıda ise Real Madrid oyuncuları çok kolay içeriye girdiler, özellikle Causeur içeri çok fazla penetre etti. Özellikle uzun oyuncuların faul probleminden ötürü Melli’yi 5 numarada oynattım, bu kolay değildi tabi ki. Son kaçan iki serbest atıştan sonra maçı çevirebilirdik ama ne diyebilirim ki, basketbol böyle bir oyun. ”

Hakem konusunda:

“Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum bir maç oynadık ama o konuya girmeyeceğim.“

Geleceği konusunda:

“2 yıl daha sözleşmem var ama yaşamın neler getireceğini bilemezsiniz. Şimdi oyuncularımla konuştum onlarla gurur duyuyorum ama Çarşamba günü Türkiye Ligi’nde play-off maçımız var. Biraz deneyimim varsa onlar için bu durum zor olacak. Geçtiğimiz yıl da aynı şeyi yaşadık, o zaman da onlara bu şampiyonluğun şimdi tadını çıkarın ama ondan sonra Salı günü hemen antrenmana başlayacağız. Benim kafam böyle çalışıyor, bir hedefimiz daha var, o hedefi gerçekleştirmeye çalışacağız. Fenerbahçe’de benimle çalışan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Bana inanılmaz destek oluyorlar.”

Son ribaundu da alamadığınızı düşünürsek, savunma ribaundları mağlubiyetin bir nedeni miydi?

“Bana sorsanız pek çok nedeni vardı mağlubiyetim, bu da onlardan biriydi. Evinize pek çok farklı duyguyla dönüyorsunuz. 3 sayı fark vardı orada, belki maçı uzatmaya götürüp kazancaktık ama maç böyle gelişti.

Bir şey daha söylemek istiyorum, EuroLeague organizasyonunu benim şehrime getirdiği için. Bence kusursuz bir organizasyon oldu, görev alan herkese tek tek teşekkür etmek istiyorum. Umuyorum şehre gelenler Belgrad’da kendilerini iyi hissetmişlerdir.”


*Basket Dergisi içeriğidir, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yorumlar


erkan Arkadaşlar göremiyor musunuz? Biz de panatinaykos gibi obra takımı olduk. Bu adamı niye real, cska almadı da bize geldi ? hiç sordunuz mu? tamam çok başarılı bir koç ama iki kritik finali de verdi. Sadece geçen sene evimizde hurraaa gürreee baskıyı kurduk aldık KUPAYI. Peki nerede egehan? melih ? wanamaker döküldü oynattı, thomson döküldü oynattı. Yani es kaza şampiyon olsak üzülürdüm, kötü takım şampiyon olacaktı. Realin şampiyonluğu sürpriz oldu cska nın dökülmesi de bu arada. Geleilm blatt a. Adam türk oyuncularla muazzam bir başarı elde etti. Obranın belgrad çocukları ise döküldü final four da. Ben blatt diyorum. Ali koç dut bizi ve blattı getir takımın başına. Obra da ülkesine dönsün bira dinlensin.
22-05-2018 16:21
Ankara dan selamlar Bu sene ki fenerbahçe kadrosu geçen senekinden bir hayli zayıftı, ona rağmen tecrübe ile buraya kadar geldiler hem oyuncu hem antrenör tecrübesiyle, bence büyük başarı bu kadarını beklemiyordum f4 kapısından döner veya 4. olur sanıyordum. bence tebriği fazlasıyla hak ettiler fazlasıyla
22-05-2018 12:27
Erpl Obradovic kadar başınıza taş yağsın. Ne blatt'ı ya. Tam istemezükçüsünüz. Aynı yeniçeriler gibisiniz. Pananın halini görüyorsunuz. 5 şampiyonluk alan takım f4 yapamadı daha . Gelen hocalarda hep kalburüstü isimler. Beğenmeyen gitsin kahvede taş oynasın, biz hocamızdan memnunuz. Ne futbolda ne basketbolda Obradovic'in eşi benzeri yok.
21-05-2018 17:55
fenerli bu belirsiz ortamda kim olsa böyle konuşur. Bana göre fenerbahçeyi bu hale getiren birini Ali Koç seçilirse hiç bir yere bırakmaz.
21-05-2018 17:13
fenerli ne biçim insanlarsınız yahu? bir maçta obra yı astınız, yazıklar olsun size.sizin gibi taraftar olmaz olsun. Blatt i gördük efes de.
21-05-2018 17:11
ballokum Obra yerine Blatt olsa bu maçı alırdık. Obra seyretti bizler gibi. Bu Thomson mudur, ne karın ağrısıdır, bu adamın elde patlayacak bomba olduğunu göremedi mi bu kadarzamandır? Neymiş, adam iyi çalışıyormuş... Kostas hiç iyi oynamadı. Nedne Sinan' kadroya almaz? Nunnuly sıfır oynadı. Vessely takımın ritmini bozdu. Maçın MVP'si Melli olmalıdı.
21-05-2018 13:15
Hopaaa Obradoviçi bazen çok eleştiriyorum ama gitmesini de istemiyorum. Sponsör sorunu, başkanlık yarışı ve bir de Obradoviçin bu son sözleri beni endişelendiriyor çok. Önümüzdeki 5 yılı planlayıp acilen somut adımlar atılmalı. Tabii ki Obradoviç ile beraber. Bizimle jübelisini yapsın.
21-05-2018 12:21
BGL Koçun kaybettiği bir maç.72-60 a kadar maçı kenardan seyirci gibi seyretti. Hiç bir tedbir almadı.Yazıklarolsun san , obra.
21-05-2018 10:19
hasan Tebrikler Obradoviç,tebrikler Fenerbahçe.Bize yaşattığınız bu sevinçler bu heyecanlar için.Önemli olan buralarda olabilmek ve daha önemlisi kalıcı olabilmek.
21-05-2018 10:08
erkan Hep söyledim, söylüyorum obradoviç gitmeli yerine blatt gelmeli.
21-05-2018 09:53
Gokyuzu Kupayı teslim ettik ve buna üzüldük ama en azından yine guruluyuz ,artık Avrupa’nın sayılı 2/3 takımından biriyiz.ne mutlu bize.yok o öle oynamış yok bu şöle atamamışları artık bi kenara bırakmalıyız.sonuçta bu kadar kötü olduğumuz bir Maçta bile son saniyelerde 3 sayı gerideydik.real maçı haketti.ama benim esas takıldığım nokta obranın fenerdeki geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunmasıydı.bana kalırsa Ali Koç seçilirse Obra gideceğinin sinyalini verdi
21-05-2018 00:19

Yorum Yazın


Tweetlerimiz