Obradovic: Final Four'da olması gereken savunmayı yapacağız
16.05.2019 - 15:06

Turkish Airlines EuroLeague'de Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko ve CSKA-Real Madrid arasında oynanacak olan Final-Four öncesinde düzenlenen basın toplantısında takımların antrenörleri ve basketbolcuları bir araya geldi.

Seremoni başlangıcında söz alan Obradoviç, "Sezon içerisinde 28 galibiyet aldık. Şimdi 29. ve 30. galibiyetlere ihtiyacımız var. Bunu yapmak için çalışıyoruz. Her ne olursa olsun oyuncularımla gurur duyuyorum. Pick and roll savunması oyunun bir parçası. Anadolu Efes, pick and rollü son derece etkili oynayan bir takım. Biz de Final four maçında olması gereken agresif savunmayı yapacağız. 4-5-6 oyuncu pick and roll'ü çok iyi yaparak cezalandırabiliyorlar takımı. Anadolu Efes gibi muhteşem bir basketbol oynamaya çalışacağız önceliğimiz bu." diye konuştu.

Kostas Sloukas ise kısa bir konuşma yaparak: "Yarı finale mümkün olduğunca en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştım. Yarı finalde de sezon boyunca sergilediğim performansı devam ettirmek istiyorum." dedi.

Antrenörlerin basketbolcuların kısa açıklamalarının ardından gazeteci sorularına geçildi. Bu esnada mikrofonu alan bir Yunan gazeteci, sorduğu soruyla epey şaşırttı.

Gazeteci, "1988'den bu yana Euroleague finallerini izliyorum. Soru sormak gibi bir amacım yok. Tek isteğim sayın Obradovic'e söz vermek." diye konuştu.

Deneyimli basın mensunu ayrıca "Aramızdan birini seçmenizi ve soru sormanızı istiyorum. Ne sormak istersiniz merak ediyorum" deyince salonda gülüşmelerle birlikte kısa süreli bir sessizlik oldu.

Böyle bir istek beklemeyen Sırp çalıştırıcı epey şaşırdı ve kısa bir cevap vererek bu isteği geçiştirdi. Obra, "Zorlu bir durum, tüm sorular ve yanıtlar belli aslında..." diye cevap verdi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz