Obradovic: Enteresan bir maç oldu
18.03.2018 - 17:29

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 21. hafta mücadelesinde Darüşşafaka'yı Ülker Sports Arena'da 76-69'luk skorla mağlup eden Fenerbahçe Doğuş'ta koç Zeljko Obradovic, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"Darüşşafaka’ya karşı oynadığımız bütün maçlar gibi yine enteresan bir maç oldu. Cuma gecesinden sonra Pazar erken maç oynayacak oluşumuzun bilincindeydik ve nasıl oynamamız gerektiğini biliyorduk. İlk defa olmadı. Oyuncular için de normalden öte bir şey. Kolay olduğu söylenemez. Oyuncular çok iyi reaksiyon verdi. Oyunculara agresif oynamaları gerektiğini ve baskı yapmaları gerektiğini söyledim ki top kaybı yapsınlar. Bunu çok iyi yaptılar, Darüşşafaka 18 top kaybı yaptı. 3. çeyreğin başı haricinde maçın devamında doğru şeyler yaptık. Darüşşafaka’nın hep savaşan bir takım olduğunu göz önünde bulundurduk, bugün de aynı şekilde oynadılar. Türkiye Ligi’ndeki yeni bir galibiyet için oyuncuları tebrik ediyorum. Taraftarlarımıza da destekleri için teşekkür ediyorum” 

20 Mart Salı günü oynanacak Maccabi maçı için taraftarlarımıza çağrıda bulunan Obradovic, “Bu fırsatı kullanarak Salı akşamı oynayacağımız Maccabi maçına tüm taraftarlarımızı davet etmek istiyorum. Saha avantajını sağlamak adına bizim için çok önemli bir maç olacak”

Takımın boyalı alanı domine etmesi ve Vesely’nin etklili performansıyla ilgili de konuşan Obradovic, “Vesely'nin boyalı alanı domine etmesi çok önemliydi. Özellikle son 2 maçta yaptıklarımızdan sonra bugün üç sayılıklarda çok iyi değildik ama diğer istatistiklerde iyiydik. Sayıları kaçırdığımız zaman hücum ribaundu almak tabii ki çok önemli oluyor. 5 top çalmayla, 18 top kaybı yaptırmakla 12-11’lik bir seri oldu ve bunlar maçı kazanmak için çok önemli” 

Maccabi maçını da değerlendiren Zeljko Obradovic, “Onların nasıl oynadıklarına çok hakimiz, Çok atletikler. Baskı yapıp top kaybı yaptırmayı seven bir takım. Hızlı hücumlarla kolay atış bulabiliyorlar, üçlüklerde de iyiler. Onlara karşı iyi oynamamız lazım. Parametre oyuncuları çok iyi, birebirde çok iyi oynuyorlar. Buna hakim olup durdurmamız lazım”

Kalinic’in henüz lig lisansının çıkmamasıyla ilgili sorulan soruya Obradovic, “Her şeyi planlara göre yapıyoruz. Her şeyin üzerinde detaylıca duruyoruz. Önümüzde iki EuroLeague maçı var. Ondan sonra duruma bakacağız”

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın