Obradovic: Diğer oyuncularımızın katkısına ihtiyacımız var
07.12.2019 - 10:36

Fenerbahçe Beko'da koç Zeljko Obradovic, Alba Berlin galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İlk olarak karşılaşmayı değerlendiren Koç Obradovic, destekleri için taraftarlara da teşekkür etti.

Maça çok iyi başladıklarını söyleyerek sözlerine başlayan koç Zeljko Obradovic, “Maça çok iyi başladık. İlk çeyrekte hem savunma hem de hücum açısından çok iyi oynadık. Ardından ikinci çeyrek yaşandı, çok kötü reaksiyon gösterdik. Değişimler yaptım ve bu da çok kötüydü. Maçtan önce Alba’nın hiçbir zaman pes etmediğini konuştuk. Onların önde olsalar da ya da rakip de önde olsa pes etmediklerini,  çok hızlı oynadıklarını,  üç sayılar kullandıklarını ve hücumda çok iyi olduklarını, o yüzden çok match up yapıp, adam adama oynayıp bırakmamamız gerektiğini konuştuk. Maç son dakikalarda karara bağlandı ve bizim için de maçı kazanmak kolaydı. Ve öyle anlarda nasıl oynamanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Ama bu basketbol, olanlar oldu ve maç uzatmaya gitti. İki takımın da kazanma şansı vardı. Alba Berlin’i tebrik ediyorum bugünkü performanslarından dolayı. Oyuncularım sonuna kadar savaştılar. İkinci çeyrekte bir 10 dakikalık süreç dışında güzel performans sergilediler. Maçın önemli noktalarında yeterli konsantrasyonumuz yoktu. Bunun için idmanlarda çalışmamız lazım. Sakatlıktan dönen oyuncularımızın da biraz daha zamana ihtiyaçları var. İki idmanla oynamaları tabii ki mümkün değil. Sürekli aynı oyuncularla oynamak da mümkün değil. Her maçta Kostas, Gigi, Derrick ve Melih dörtlüsü çok fazla süre alıyorlar. Takıma yardım etmek açısından diğer oyuncularımızın katkısına ihtiyacımız var. Son birkaç gündür yaptığımız antrenmanlar da çok verimliydi. Önemli bir galibiyetti. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Sonuna kadar savaştılar ve kazanmanın yolunu buldular. Taraftarlarımıza da destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar


ALİBABA Fenerbahçe Ataşehirde geçen sene çok zor 15 maç kazandı.Bu maç da sanki o maçların bir devamı gibi idi.Fener ne yapıp edip sonunda kazanıyor.Geoffrey Laurene ve Leo Westermann büyük hayal kırıklığı gibi.Derrick Williams Fenerbahçeye tam alışamadı.Sloukas Melih Gigi ve Ahmet Düverioğlu elinden geleni yapıyor. Stimaç iyi niyetli ve gayretli.Vessely çapında bir oyuncumuz olana kadar Stimaç ve Ahmet ikilisinden yararlanıp Geffreyi yedekte tutmak daha iyi.Adam hücumda dökülüyor maalesef.
10-12-2019 14:59
emirt galibiyet gelse de işler iyi gitmiyor. Siva'ya çalınan fauller biraz ucuzdu. Birini çalmasalar, sonuç hüsran olabilirdi. Analiz bir kenara, bu gidişi düzeltecek farklı bir hamle (oyun planında ya da disiplin anlamında) olmaması garip. Potansiyel bu kadar değil oysa ki..
07-12-2019 17:29
murat Acilen Udoh u getirmek lazım takım düzenlerini bildiğiiçin uyum sorunu olmaz Stimac iyi niyetli olsada yetersiz Westermanlada olmuyor Ali KOÇtan elini taşın altına koymasını bekliyoruz yoksa sezon da Obrada elimizden kayıp gidecek
07-12-2019 11:51
murat acilen paraya kıyıp Udoh'u getirmek lazım adam geldi paramız yok diye almadılar Westermanın yerinede biri lazım Stimac iyi niyetli ama onla olmaz Udoh takım düznlerinide bildiği için uyum sorunuda olmaz Ali KOÇ 'tan elini tas altına koymasını bekliyoruz
07-12-2019 11:49

Yorum Yazın


Tweetlerimiz