Obradovic: Bizim için ciddi bir moral oldu
17.11.2016 - 23:48

Fenerbahçe'nin Anadolu Efes'i 88-80 mağlup ettiği maçın ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Maçı yorumlayan Obradovic şunları söyledi;

"Maccabi’yle çok benzeşen bir takımla oynadık bu akşam. Hem çok agresif olan, topu çok iyi kullanan, çok koşup her fırsatı kullanıp tarnsitionla sayı bulmaya çalışan. Maccabi’nin bizi yenmelerinin sebebi buydu. Çok fazla da top kaybı yapmıştık. Bugün tamamen farklı bir tablo vardı. Bazı pozisyonlarda top kaybı yaptık, topu ellerine verdik onlarda bunu sayıya çevirdiler. İlk yarıda kontrol bizdeydi. Hem üçlüklerde hem de ikiliklerde iyiydik. Normal kalitemiz aslında bu. Euroleague’in en kötü 2 sayı atan takımı olmamamız gerekiyor. Topu kullanma kararlarımız yanlıştı. Bugün gerçekten değiştik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok zorlu bir maç oldu. Özellikle 3 kayıptan sonra 1 maç kazandık. Ciddi moral oldu bizim için. Her zamanki gibi taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel destek verdiler. Anadolu Efes’e saygımız büyük. Bu sezon ikinci kez oynadık onlarla ve daha oynayacağız. Her maça çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Bugün biraz daha fazla rotasyon yapmaya çalıştım. Gelecekte de bunu yapmamız gerekiyor. Melih gibi oyuncuların takıma destek vermesini istiyorum; hem kararlı adım atması hem de agresif olması açısından. Sadece hücum değil, savunmada da. Bazı oyuncuların biraz daha fazla katkı vermesi gerekiyor. Çok net. Hepsiyle hem toplu halde hem de bireysel konuştum. Sezon çok uzun ve hepsinin katkısı çok önemli”

Yorumlar


Hakan Cengiz Kalinic'e kötü diyen adamlar var, hatta Emir'le falan kıyaslamış, ya şaka gibi gerçekten. :)) Bir oyuncu çıkıp one man show yapacak, 30 sayı atacak, smaçlar, bloklar falan ancak o zaman iyi oyuncu kabul edilir bu memlekette. Bakalım ne zaman öğrenecek bu ülkenin insanı basketbolu. :)
18-11-2016 13:54
Huseyin Bulent Koksal bu takımda alternatifi olmayan 2 adam Kalinic ve Dixon sene boyu istikrarlı olan 2 adamdan Udoh ile birlikte digeri Dixon, kalinic de savunmada kimi tut desen tutan bir adam bu adamlar cok kritik Antic ise keske kontratından cıkabilip bir kısa bir uzun alsak...
18-11-2016 12:50
Mustafa keleş Haftaya Milano deplasmanı var ters takım onu da geçersek 2 3 tane sert maç geliyor iyice ritim buluruz inşallah
18-11-2016 12:36
BÜLENT KÖKSAL Bu takımdan kalanic,dixon ve pro antiç in yerine oyuncu bulunması lazım.Klanaic:kalasiç:emir preldsiç
18-11-2016 11:33
Fatih Obra 3 maçı belkide daha fazla maçı gözden çıkararak oyuncularına ders verdi veriyor. Kaybetsemde Hak etmeyeni oynatmayacam diyor Nunnaly hariç. İnşallah kötü günler geri kalmak üzere. Bizleri güzel günler bekliyor tekrar.
18-11-2016 11:24

Yorum Yazın


Tweetlerimiz